BRITE-TV - Wyniesienie satelity PW-Sat na orbitę i pierwszy kontakt

Share

Kolejny odcinek z serii BRITE-TV, przedstawia materiał nagrany w stacji naziemnej projektu BRITE-PL na terenie CAMK podczas wyniesienia satelity PW-Sat na orbitę.  Za pomocą  satelity PW-sat studenci Politechniki Warszawskiej mają zamiar wykazać wpływ promieniowania słonecznego i szczątkowego oporu atmosfery na zmianę trajektorii lotu satelity. Te badania pozwolą na opracowanie nowych sposobów sprowadzania z orbity satelitów, które po zużyciu stanowią tzw. „kosmiczne śmieci", krążąc przez kilka lat zagrażają one innym satelitom lub stacji kosmicznej. Start satelity PW-Sat nastąpił 13 lutego bieżącego roku z kosmodromu Koruou w Gujanie Francuskiej.


Szesnasty odcinek z serii BRITE-TV przedstawia materiał  nagrany w stacji naziemnej projektu BRITE-PL na terenie CAMK podczas wyniesienia satelity PW-Sat na orbitę/ Credits - dr inż. Marcin Stolarski, CBK PAN


Satelita PW-Sat (Credits: PW-Sat.pl)

Polecamy także wcześniejsze odcinki serii dostępne na kanale BRITE-TV w serwisie Youtube

(CBK PAN)

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę