BRITE TV - kolejne odcinki kosmicznej serii

W sieci dostępne są kolejne odcinki serii BRITE-TV. Odcinek osiemnasty przedstawia  proces składania satelity w pomieszczeniu o podwyższonej czystości. Kolejny odcinek przybliża jak przeprowadzane były testy próżniowe satelity BRITE-PL-1-Lem. Dwudziesty odcinek prezentuje  testy na kompatybilność elektromagnetyczną urządzeń satelity Lem, przeprowadzone w komorze bezodbiciowej w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Czytaj więcej...

BRITE-TV - testy satelity w konfiguracji FlatSat

W sieci pojawił się kolejny odcinek z serii BRITE-TV, opowiada on o testach satelity w konfiguracji FlatSat oraz o systemie stabilizacji (i orientacji) satelity w przestrzeni kosmicznej. Strona domowa projektu BRITE-PL http://www.brite-pl.pl.

Czytaj więcej...

BRITE-TV - Wyniesienie satelity PW-Sat na orbitę i pierwszy kontakt

Kolejny odcinek z serii BRITE-TV, przedstawia materiał nagrany w stacji naziemnej projektu BRITE-PL na terenie CAMK podczas wyniesienia satelity PW-Sat na orbitę.  Za pomocą  satelity PW-sat studenci Politechniki Warszawskiej mają zamiar wykazać wpływ promieniowania słonecznego i szczątkowego oporu atmosfery na zmianę trajektorii lotu satelity. Te badania pozwolą na opracowanie nowych sposobów sprowadzania z orbity satelitów, które po zużyciu stanowią tzw. „kosmiczne śmieci", krążąc przez kilka lat zagrażają one innym satelitom lub stacji kosmicznej. Start satelity PW-Sat nastąpił 13 lutego bieżącego roku z kosmodromu Koruou w Gujanie Francuskiej.

Czytaj więcej...

BRITE TV - czternasty odcinek kosmicznej serii

Czternasty odcinek z serii BRITE-TV, opowiada o budowie i przeznaczeniu satelity PW-SAT.  Za pomocą tego satelity Studenci Politechniki Warszawskiej mają zamiar wykazać wpływ promieniowania słonecznego i szczątkowego oporu atmosfery na zmianę trajektorii lotu satelity. Te badania pozwolą na opracowanie nowych sposobów sprowadzania z orbity satelitów, które po zużyciu stanowią tzw. „kosmiczne śmieci", które krążąc przez kilka lat zagrażają innym satelitom lub stacji kosmicznej. Okno startowe  dla PW-Sata otwiera się 26 stycznia, zamyka w pierwszym tygodniu lutego.

Czytaj więcej...

BRITE TV - jedenasty odcinek kosmicznej serii

Jedenasty odcinek z serii BRITE-TV, opowiada o pomieszczeniu podwyższonej czystości (tzw. Clean Room) przewidzianym do montażu oraz testów komponentów kosmicznych, w tym instrumentów optycznych misji BRITE-PL.

Czytaj więcej...

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę