Hevelius 3 - gondzola odzyskana, trwa analiza danych

Share

W dziesiąty dzień po starcie misji Zdjęcie wykonane przez aparat misji Hevelius 3 (Credits: Astronautyka.org)Hevelius 3, uczestnikom projektu udało się odzyskać gondolę. Wszystko wskazuje na to, że nie doszło do uszkodzeń wyposażenia, a na karcie aparatu, który rejestrował przebieg misji znajduje się ponad 1000 zdjęć.


Misja wystartowała 14 listopada 2012 roku ok. godziny 11:08 w ramach XIII Dni GIS w Toruniu.
Start okazał się być udany, jednak gondola przestała wysyłać dane w poprawnym formacie od wysokości 1420 metrów.
Konstruktorzy gondoli wyliczają iż balon wzniósł się na wysokość 30 km, a opadanie rozpoczęło się przed godziną 13:00 CET
Około godziny 13:27 CET gondola balonu misji Hevelius 3 była już na Ziemi.

Niestety zespołowi poszukiwawczemu nie udało się znaleźć gondoli. Dwudziestego listopada zespół Hevelius 3 dostał wiadomość, z której wynikało, że gondola została podjęta przez przypadkowego znalazce. Termin odbioru gondoli został ustalony na sobotę 24 listopada. 

Zdjęcie wykonane przez aparat misji Hevelius 3 (Credits: Astronautyka.org)

Po odbiorze gondoli zespół stwierdził, iż nie doszło do poważnych uszkodzeń gondoli. W następnych dniach dane dostarczone przez aparaturę będą analizowane.

źródło: Polskie Forum Astronautyczne

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę