Nagroda Białostockiej Izby Przemysłowo-Handlowej dla łazika Hyperion

Share

Site Survey Task (Credits: Drużyna Hyperiona)Białostocka Izba Przemysłowo-Handlowa wręczyła swoje doroczne nagrody. Nagrodę za promocję środowisk akademickich i potencjału intelektualnego województwa podlaskiego na arenie krajowej i międzynarodowej otrzymał Zespół konstruktorów łazika Hyperion, który w maju tego roku zmierzył się z konstrukcjami z innych krajów podczas University Rover Challenge 2013.

Konstrukcja studentów z Politechniki Białostockiej nie miała sobie równych podczas tegorocznej edycji konkursu University Rover Challenge. Hyperion okazał się być najlepszy we wszystkich konkurencjach jakie w celu sprawdzenia tych niezwykłych konstrukcji przygotowali sędziowie. Dość powiedzieć, że liczba 493 punktów na 500 możliwych jaką zdobyła drużyna jest rekordowa w historii tych zawodów.

(Credits: poranny.pl)

Wyróżniono także m.in. Grażynę Dworakowską z Białostockiego Ośrodka Kultury za inicjowanie przedsięwzięć kulturalnych o uznanej renomie, tworzących istotną wartość intelektualną województwa podlaskiego. Za inicjatywę wspierania kultury polskiej i Polaków na Kresach Wschodnich oraz zaangażowanie w utworzenie oddziału dla przewlekle chorych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Białymstoku statuetkę otrzymał także Józef Kulikowski - prezes Stowarzyszenia Pomocy "Rubież".

Wyróżniono również Marki "Łaciate" oraz "Mlekovita" za promocję podlaskich produktów z branży mleczarskiej na arenie krajowej i międzynarodowej, a także PROSERWY Hotel ALBATROS Włodzimierza Ciesłowskiego za promocję podlaskiej oferty turystycznej.

Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku od kilku lat podczas koncertu "BIZNES-KULTURA-SPOŁECZEŃSTWO" przyznaje nagrody i wyróżnienia osobom i instytucjom mającym szczególne znaczenie dla rozwoju i promocji województwa podlaskiego. Statuetki trafiają do rąk artystów, przedsiębiorców, samorządowców, ale także inicjatorów wydarzeń, które budują pozytywny wizerunek Podlasia.

źródło: Polskie Radio Białystok

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę