Kolejne testy manipulatora na bezzałogowym śmigłowcu

Share

 

Testy manipulatora na bezzałogowym śmigłowcu (Credits: CBK PAN)W ramach realizowanego wspólnie z Katedrą Robotyki i Mechatroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie projektu „Testowanie robotów kosmicznych na modelu autonomicznego helikoptera” odbyła się dnia 31 sierpnia kolejna seria testów zbudowanego w CBK PAN manipulatora na bezzałogowym śmigłowcu.

W prowadzonych pracach uczestniczyła również firma UAVS Poland Sp. z o.o.. Podczas testów śmigłowiec odbywał autonomiczny lot z wykorzystaniem autopilota, zaś umieszczony na śmigłowcu manipulator wykonywał różne sekwencje ruchów.

Celem testów było zbadanie zdolności układu autopilota do kompensowania zaburzeń wywoływanych ruchami manipulatora.

 

W celu późniejszej analizy zbierane były sygnały pochodzące z autopilota śmigłowca, a także dane z umieszczonych na końcówce manipulatora układów akcelerometrów mierzących przyspieszenia. Następnym etapem będą testy, podczas których na końcu manipulatora umieszczone zostanie dodatkowe obciążenie.

Testy manipulatora na bezzałogowym śmigłowcu (Credits: CBK PAN)

źródło: www.cbk.waw.pl

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę