Tydzień z Astronomią w Zielonej Górze

Share

Plakat promujący wydarzenie (Credits: http://astronomia.zgora.pl)Instytut Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na wykłady publiczne "Tydzień z Astronomią". Będzie to 6-dniowa kampania pokazów z okazji Międzynarodowej Konferencji Astronomicznej ERPM, która odbędzie się w Zielonej Górze.  Tydzień rozpocznie się 23 kwietnia od audycji na temat astronomii w Radio Zachód (103 i 106 FM). Od poniedziałku do piątku o godzinie 17:15, inny gość Międzynarodowej Konferencji Astronomicznej udzielać będzie wywiadu dla rozgłośni, mający na celu przybliżenie tajników pracy współczesnego astronoma.

 

Plakat promujący wydarzenie (Credits: http://astronomia.zgora.pl)


Również co dzień pod hasłem "Niebo dla wszystkich", tuż po zachodzie Słońca z Wieży Braniborskiej prowadzone będą wieczorne obserwacje.

W ramach inicjatywy, 24 kwietnia w auli UZ przy ul. Podgórnej 50, dr Stanisław Bajtlik wygłosi wykład pt. " Jak astronomowie zobaczyli koniec (Wszech)świata?". Dwa dni później w tym samym miejscu wykład pt. " Ciemna materia i ciemna energia we Wszechświecie; ekstremalna ilustracja zasady kopernikańskiej" poprowadzi prof. Edward van den Heuvel. Wykład prof. Heuvel'a tłumaczony będzie z języka angielskiego przez dra Bajtlika.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubuskiego.

Strona w serwisie Facebook: http://www.facebook.com/pages/Pokazy-Nieba-Zielona-G%C3%B3ra/174380066004100

źródło: http://astronomia.zgora.pl/

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę