Spotkanie rekrutacyjne Koła Psychologii Lotniczej i Kosmicznej

Share

Logo Koła Naukowego Psychologii Lotniczej i Kosmicznej na SWPS (Credits: Jakub Falaciński, wykonanie firma Varied)W najbliższy  czwartek 19 (kwietnia) od 18:00 do 19:30 w sali 201N w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS) w Warszawie ul.Chodakowska 19/31 (przystanek Gocławska), odbędzie się pierwsze zebranie Koła Naukowego Psychologii Lotniczej i Kosmicznej w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej (SWPS) w Warszawie. Zostaną poruszone na nim kwestie organizacyjne Koła oraz przedstawiony film dokumentalny pt.  ,,Psychologia kosmiczna''.

Nadal trwa rekrutacja do grupy badawczej Koła, na stronie KNPLiK w witrynie Facebook, możemy przeczytać:

"Czy zastanawiałeś się co czuje i myśli kosmonauta zamknięty na wiele miesięcy w ciasnych pomieszczeniach, zdany na siebie oraz 2,3 osoby załogi i tylko łączność radiową z Ziemią? Jeśli tak to Koło jest dla Ciebie".

Jednocześnie członkowie Koła zapraszają do współpracy wszystkich, którzy mają ciekawe pomysły badawcze związane z psychologią kosmiczną możliwe do zrealizowania siłami studentów.

Wszystkie pytania i sugestie można  kierować na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koło Naukowe Psychologii Lotniczej i Kosmicznej w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej (SWPS) w Warszawie, formalnie istnieje od lutego 2012 roku, jego powstanie poprzedzały rozmowy z Mars Society Polska w roku 2011. Opiekunem naukowym jest dr Hanna Bednarek, psycholog lotniczy, współpracująca z Wojskowym Instytutem Medycyny Lotniczej w Warszawie. Pomysłodawcą oraz twórcą Koła jest Jakub Falaciński.

Koło skupia się na szeroko pojętej psychologii lotniczej oraz kosmicznej, czyli wpływem warunków przestrzeni kosmicznej na dobrostan psychiczny astronautów. Głównym zadaniem jest stworzenie zespołu badawczego złożonego ze studentów oraz wykładowców, będącego kontynuatorem polskich badań z zakresu psychologii kosmicznej.

Pierwsze pilotażowe badanie zostało wykonane w roku 2011 podczas University Rover Challenge 2011 na trzech polskich zespołach. Miało na celu lepsze poznanie warunków środowiskowych oraz czynników psychologicznych w trakcie trwania konkursu. Powyższy pilotaż miał na celu stworzenie "bazy wiedzy" do kolejnych badań na URC 2012.

W chwili obecnej koło skupia się na rekrutacji członków do prowadzenia badania, oraz na pozyskaniu partnerów do współpracy badawczej.


Koło współpracuje z Mars Society Polska oraz portalami KosmicznaPolska.pl i Kosmonauta.net.

Członkowie zespołu Koła Naukowego Psychologii Lotniczej i Kosmicznej są otwarci na nowe pomysły badawcze który podchodzą do zagadnienia funkcjonowania psychiki w przestrzenie kosmicznej interdyscyplinarnie.

Koło posiada własną komnatę na forum Mars Society Polska - LINK

Profil Facebook Koła

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę