Cel osiągnięty, drużyna Space is More dziękuje internautom za okazane wsparcie

Share

Członkowie drużyny Space is MoreIch celem było zdobycie 4 tysięcy złotych, dziś w pięć dni po rozpoczęciu zbiórki, pobijając rekord wpłat (870 wpłat) w serwisie PolakPotrafi.pl i osiągnięciu kwoty wsparcia ponad 85  tys. złotych, wrocławska drużyna Space is More chce podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu akcji. Jednocześnie drużyna chce przekazać, że w zgodzie z regulaminem serwisu akcja musi trwać do końca ustalonego wcześniej terminu. Proszą też, by potencjalni sponsorzy mieli na uwadze, że środki potrzebne na wyjazd zostały już osiągnięte.

Z tego miejsca liderzy grupy Szymon Gryś i Leszek Orzechowski chcieliby podziękować internautom za wsparcie jakie im udzielili. 

"Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, do których nasz apel dotarł. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, za każde ciepłe słowo, udostępnienie akcji, oraz bezpośrednie wsparcie finansowe, które przekroczyło nasze wszelkie oczekiwania. Również nie możemy zapomnieć o organizacjach i podmiotach, bez których nasz projekt, oraz cała akcja nigdy nie  ujrzałaby światła dziennego. Mamy tu na myśli fundację „Pociąg do Gwiazd„, organizację Mars Society Polska, oraz portal KosmicznaPolska.pl. Oczywiście nie chcemy zapominać też o wdzięczności dla Politechniki Wrocławskiej, gdzie otrzymaliśmy wiele wparcia, porad i pomocy, mimo ograniczonych środków. Również nie może też zabraknąć słowa uznania i wdzięczności dla użytkowników portalu wykop.pl oraz dla ekipy ze strony PolakPotrafi.pl :) "

Jeszcze 10 dni temu drużyna Space is More z Wrocławia nie była pewna tego czy wyjedzie do Stanów Zjednoczonych by móc reprezentować Polskę w konkursie Inspiration Mars, organizowanym przez stowarzyszenie The Mars Society, fundację Inspiration Mars oraz NASA. 

Konkurs polega na zaprojektowaniu misji typu Flyby, podczas której dwuosobowa załoga statku kosmicznego dokona oblotu planety Mars. 

O zakwalifikowaniu się do finału wrocławscy studenci dowiedzieli się 27 marca. Radość z tego faktu przeplatała się jednak z obawami czy będą w stanie polecieć na finał konkursu, który odbędzie się na przełomie maja i kwietnia tego roku. 

Problemem nie do przeskoczenia były bowiem koszty wyjazdu, które w przypadku wyjazdu całej drużyny oszacowane zostały na sumę 30 - 50 tysięcy złotych.  Politechnika Wrocławska nie mogła wyłożyć takiej sumy ponieważ  jest połowa kwietnia  i w tym czasie większość środków jest już rozdysponowanych. Duże projekty starają się o dofinansowanie na początku roku akademickiego.

Z pomocą drużynie Space is More wyszła Fundacja Wspierania Polskiej Astronautyki "Pociąg do Gwiazd", która zaproponowała pomoc w zakresie obsługi medialnej, wsparcia konsultingowego oraz finansowego projektu. 

W pierwszej kolejności fundacja wystosowała wniosek do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji o zgodę na przeprowadzenie internetowej zbiórki publicznej. Ze względu na zawiłość przepisów w tej materii wynikające z "Ustawy o zbiórkach publicznych" oraz krótkiego czasu jaki został do rozegrania finału, członkowie drużyny po konsultacjach z fundacją "Pociąg do Gwiazd" (fundacja zaproponowała drzewo nagród  oraz pomoc w ich sfinansowaniu), zdecydowali się na opublikowanie projektu na stronie PolakPotrafi.pl

Jako pierwszy o problemie ze sfinansowaniem wyjazdu drużyny z Wrocławia poinformował opinię publiczną nasz serwis (KosmicznaPolska.pl) chwilę później ten sam artykuł pojawił się na wykop.pl po czym sprawy potoczyły się lawinowo, występ w telewizjach TVN, TVP, radiu RFM FM. O sprawie zaczęły pisać wszystkie poczytniejsze dzienniki internetowe.

Drużyna w swym projekcie na stronie PolakPotrafi.pl, założyła iż ubiegać się będzie o 4 tysiące złotych, taka suma wydawała sie do osiągnięcia w ciągu 14 dni zbiórki. Już w kilka godzin po opublikowaniu artykułu w sieci suma finansowania ze strony internautów przekroczyła 10 tys. złotych by do niedzielnego wieczora osiągnąć kwotę ok 30 tys. złotych. 

O godznie 19.00 materiał na temat zbiórki został wyemitowany w Faktach TVN. W ciągu następnych kilku godzin kwota wsparcia przekroczyła  72 tysiące złotych by w dniu dzisiejszym osiągnąć kwotę 85 tys. złotych. 

W dniu wczorajszym (14.04.2014) do siedziby fundacji "Pociąg do Gwiazd" wpłynęła decyzja nr 235/2014 Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji zezwalająca na internetową zbiórkę publiczną. W związku z tym osoby, które chciałyby wesprzeć drużynę Space is More a jednocześnie nie mają konta w serwisie PolakPotrafi.pl, mogą dokonać dobrowalonej wpłaty na dedykowany zbiórce numer konta:

18 1240 2337 1111 0010 5727 5243  Właściciel rachunku: FUNDACJA POCIĄG DO GWIAZD, LIPNICA GÓRNA 28, 38-200 JASŁO w tytule wpisując adres e-mail oraz " Darowizna na rzecz drużyny Space is More"

W razie pytań prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zgoda Ministerstwa na przeprowadzenie zbiórki publicznej Zgoda Ministerstwa na przeprowadzenie zbiórki publicznej
Zgoda Ministerstwa na przeprowadzenie zbiórki publicznej Zgoda Ministerstwa na przeprowadzenie zbiórki publicznej

Fundacja w ramach zbiórki prowadzi również internetową sprzedaż fantów, z których środki zostaną przekazane drużynie Space is More:

Kubki z logiem projektu Space is More – 15 sztuk w cenie 50 zł każdy, koszulki z logiem projektu – 10 szt w cenie 65 zł każda, kartki okolicznościowe wydane na okoliczność lotu drużyny na finał konkursu – 50 sztuk w cenie 10 zł każda, okolicznościowe naklejki z logiem misji  - 100 sztuk w cenie 5 zł każda.

Ponadto w dowód wdzięczności za wsparcie, wpłacający otrzyma drogą e-mailową imienny certyfikat  przygotowany przez Fundację "Pociąg do Gwiazd" a po wyrażeniu wcześniejszej zgody  imię  i nazwisko wspierającego pojawi się na przygotowanej w tym celu  dedykowanej podstronie. 

Wszystkich którzy kibicują drużynie Space is More zapraszamy na naszą stronę na jedyną w sieci relację na żywo z zawodów, które, jak oficjalnie dowiedział się nasz portal zostaną rozegrane początkiem czerwca w NASA Ames Research Centre w San Jose w Californii. 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę