Video: Niebo nad nami - lipiec 2013

Share

5 lipca po gdzinie 3:30 Księżyc przesłonił jasną gwiazdę w konstelacji Byka Epsilon-Tauri. Obserwując takie zjawisko możemy dostrzec jak gwiazda znika za brzegiem tarczy naszego sztucznego satelity. 10 lipca to dzień koniunkcji Księżyca i Wenus, zaś z Saturnem w koniunkcje Księżyc wejdzie 16 lipca. 

Odpowiedź na pytanie co jeszcze czeka nas na niebie w trwającym miesiącu znajdziemy w filmie który w bardzo przystępny sposób prezentuje zjawiska jakich będziemy świadkami.


Film powstał z inicjatywy Mateusza  Borkowicza,  astronoma amatora i studenta astronomii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Cel jaki przyświeca twórcy to popularzyzacja astronomii. W założeniu będzie to cykl filmów, co miesiąc ukazujących zjawiska, które zobaczymy nad naszymi głowami.


"Niebo na nami - lipiec 2013" (Credits: Youtube/Mateusz Borkowicz)

Filmy są kontynuacją dawnej autorskiej audycji "AstroFM", w której Mateusz wraz z kolegą Piotrem Strzelewiczem (również miłośnikiem  i studentem astronomii) opowiadał o zjawiskach astronomicznych, które mogliśmy obserwować na niebie. Wszystko było okraszone muzyką kojarzącą się z kosmosem.

Wszystkie audycje jakie ukazały się do tego czasu można odsłuchać pod adresem: http://soundcloud.com/mateusz-borkowicz/

źródło: Mateusz Borkowicz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę