Video: Niebo nad nami - czerwiec 2013

Share

Obłoki srebrzyste (Credits: Martin Koitmae)Jeden z naszych czytelników przysłał nam film, w którym w sposób obrazowy i bardzo przystępny prezentuje zjawiska jakich będziemy świadkami w trwającym miesiącu. Film powstał z inicjatywy Mateusza  Borkowicza,  astronoma amatora i studenta astronomii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Cel jaki przyświeca twórcy to popularzyzacja astronomii.

W założeniu będzie to cykl filmów, co miesiąc ukazujących zjawiska, które zobaczymy nad naszymi głowami.

Szczególnie pięknym zjawiskiem, które możemy podziwiać od czerwca są obłoki srebrzyste. W filmie Mateusz przybliża ich istotę. 


"Niebo na nami - czerwiec 2013" (Credits: Youtube/Mateusz Borkowicz)

Filmy są kontynuacją dawnej autorskiej audycji "AstroFM", w której Mateusz wraz z kolegą Piotrem Strzelewiczem (również miłośnikiem  i studentem astronomii) opowiadał o zjawiskach astronomicznych, które mogliśmy obserwować na niebie. Wszystko było okraszone muzyką kojarzącą się z kosmosem.

Wszystkie audycje jakie ukazały się do tego czasu można odsłuchać pod adresem: http://soundcloud.com/mateusz-borkowicz/

źródło: Mateusz Borkowicz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę