"Kosmos z wyboru", zagłosuj na aplikację Piotra i pomóż mu zdobyć finansowanie

Share

Piotr Lewkowicz (Credits: Piotr Lewkowicz)Piotr Lewkowicz, jeden z organizatorów SpaceUp Poland, bierze udział w konkursie „Stypendium z Wyboru”, by móc opłacić międzynarodowe studia kosmiczne „Joint European Master in Space Science and Technology-Space Master”. Zapraszamy do zapoznania się z jego historią.

Piotr Lewkowicz, student Politechniki Wrocławskiej, nim dostał się na studia „Space Master” posiadał już pewien wkład w badania przestrzeni kosmicznej.  Wziął udział w prestiżowej szkole letniej Alpbach Summer School, podczas której projekt “The Investigative Tour Of URanus (iTOUR)” zrealizowany przez jego grupę został najlepiej oceniony przez organizatorów. Zdobyte doświadczenie podczas różnych warsztatów i seminariów zainspirowało Piotra wraz z grupką studentów do zorganizowania konferencji SpaceUp Poland – dotychczas największej tego typu konferencji w Polsce.

Logo Space Master (Credits: Space Master)

Studia „Joint European Master in Space Science and Technology” są międzynarodowymi studiami magisterskimi skierowanymi przede wszystkim do studentów i naukowców wszystkich dyscyplin związanych z szeroko pojętą eksploracją kosmosu. Studenci z całego świata mają szansę pobrać naukę na najlepszych uczelniach na świecie przy ścisłej współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA).

W celu przybliżenia najistotniejszych zagadnień związanych z eksploracją przestrzeni kosmicznej studia zaczynają się na Julius-Maximilians-University Würzburg (JMUW), a na 2 semestrze na Luleå University of Technology (LTU). Podczas 3 semestru studenci wybierają specjalizację, która wiąże się z kolejnym wyborem miejsca studiowania pomiędzy sześcioma europejskimi uczelniami:

Luleå University of Technology (LTU), Kiruna, Szwecja

Julius-Maximilians-University Würzburg (JMUW), Niemcy

Cranfield University (CU), Wielka Brytania

Czech Technical University (CTU), Czechy

Aalto University, School of Electrical Engineering (Aalto), Finlandia

Université Paul Sabatier Toulouse III (UPS), Francja

W zależności od wyboru na 4 semestrze tematu pracy magisterskiej student ma możliwość oprócz wyżej wymienionych uczelni studiować również na University of Tokyo (Todai) w Japonii i w Utah State University (USU) w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ścisłej współpracy samego programu z ESA jest dodatkowo możliwość odbycia praktyki w ESTEC (European Space Research and Technology Centre).

Do opisanego programu składane są aplikacje z całego świata, jednak tylko niewielka grupa studentów jest ostatecznie dopuszczana do udziału. Piotr traktuje zaangażowanie w program „Joint European Master in Space Science and Technology” za swoją życiową szansę na zdobycie specjalistycznej wiedzy. Po ukończeniu programu, zdobytą wiedzę i umiejętności chciałby wykorzystać w kształtowaniu rozwoju polskiego przemysłu kosmicznego w projektach naukowo-badawczych i edukacyjno-naukowych. Wygraną ze „Stypendium z Wyboru” chce przeznaczyć na częściowe pokrycie kosztów związanych z jego studiami.

Na sam projekt można głosować tutaj:

http://stypendiumzwyboru.absolvent.pl/aplikacja/inzynieria-kosmiczna-studia

Materiał promujący Piotra Lewkowicza w konkursie o stypendium / Credits: Piotr Lewkowicz, youtube.com:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fwOAP2Cx9L4

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę