Zmarł znany popularyzator astronautyki Piotr Podkowicz

Share

Zespół redakcyjny podręcznika Wprowadzenie do Ery Podboju Kosmosu. Drugi od prawej Piotr Podkowicz (Credits: znek.astronet.pl)W zeszły poniedziałek w Gdyni zmarł Piotr Podkowicz, wieloletni działacz Polskiego Towarzystwa Astronautycznego, znany popularyzator astronautyki. W 2001 roku był inicjatorem napisania podręcznika do programu ZNEK - Wprowadzenie do Ery Podboju Kosmosu. W tym okresie powstał zarys spisu treści podręcznika, który jest dostępny pod linkiem . Więcej informacji na temat podręcznika pod linkiem.

Na stronach portalu Kosmonauta.net, opublikowane zostało wspomnienie, w którym Michał Moroz, jeden z twórców portalu przybliża sylwetkę Piotra, oraz okoliczności w jakich doszło do ich pierwszego spotkania.

Pogrzeb Piotra Podkowicza odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Gdyni.

Pełna treść wspomnienia dostępna pod linkiem kilknij tutaj.

źródło: Kosmonauta.net, znek.astronet.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę