Robot Scorpio najlepszy na European Rover Challenge

Share

Robot Scorpio skonstruowany przez studentów z Politechniki Wrocławskiej nie dał szans innym drużynom podczas pierwszej edycji zawodów European Rover Challenge, które rozgrywane były w dniach 05-07.09 w Chęcinach. Konstrukcja Wrocławian była najlepsza we wszystkich rozgrywanych konkurencjach. Na drugim miejscu znalazł się łazik Impuls z Politechniki Świętokrzystkiej a na trzecim drużyna SSTLAB LUNAR & MARS ROVERS TEAM z Egiptu. 

Uczestniczące w konkursie drużyny miały za zadanie zaprojektować i zbudować łazik marsjański, który zdobywać będzie punkty w czterech konkurencjach terenowych. Łaziki musiały pokonywać wzniesienia, serwisować zepsute urządzenie, pobierać próbki gruntu. 

Konkurs ERC to europejska edycja zawodów University Rover Challenge (URC), które każdego roku odbywają się na pustyni Utah w Stanach Zjednoczonych.

W tym roku w konkursie wzięło udział 10 drużyn, z czego siedem pochodziło z Polski a pozostałe trzy z Egiptu, Indii i Kolumbii. Polskie drużyny to: PCz Rover Team z Politechniki Częstochowskiej, Impuls oraz Fulpa z Politechniki Świętokrzyskiej, PWr Rover Team - Scorpio Project z Politechniki Wrocławskiej, T-4 Team z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, PŁ Raptors z Politechniki Łódzkiej, Cud Team z Politechniki Poznańskiej oraz dwa zespoły z Politechniki Warszawskiej: Eris Project - Ares Team i Eris Project - Skarabeusz Team. 

Łazik Scorpio

Konkurs ERC uroczyście otworzyli Dr Robert Zubrin z The Mars Society oraz prof. Scott Hubbard ze Stanford University.

Poniżej link do pełnej relacji z zawodów, którą w tych dniach przeprowadziliśmy dla Państwa: http://www.kosmicznapolska.pl/spolecznosc/inicjatywy/793-european-rover-challenge-relacja-na-zywo

 

 

Comments 

#2 profile 2018-11-02 17:16
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Quote
#1 profile 2018-11-01 16:56
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Quote

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę