Z Wielkich Budzisk balonem w stratosferę

Share

Jedno z ujęć zarejestrowanych podczas lotu (Credits: Robert Grochalski)Nasza redakcja otrzymała list w którym jeden z czytelników prezentuje swoje dokonania na niwie Nerar Space'u. Jest to bardzo pozytywne zjawisko, które pokazuje, iż każdy kto wykaże się wyobraźnią, chęcią i pracowitością może próbować podbijać tzw. niski kosmos.

Poniżej prezentujemy treść listu:

"1 czerwca o godzinie 12 w miejscowości Wielkie Budziska koło Cekcyna wystartował balon meteorologiczny. Było to pierwsze tego typu przedsiewzięcie przygotowywane przeze mnie. Zadaniem misji było tylko sfilmowanie lotu oraz odzyskanie kapsuły po wylądowaniu.

Maksymalna wysokość na którą wzbił się balon to 34 590 metrów. Dystans pokonany to około 90 kilometrów a czas lotu to 2 godziny 45 minut. Podczas przygotowań do startu i poszukiwań pomagała mi grupa Copernicus-Project.


Filmowy skrót wydarzenia (Credits: Youtube/Robert Grochalski)


Cały przebieg lotu balonu (Credits: Youtube/Robert Grochalski)

Redakcja portalu KosmicznaPolska.pl, dziękuję Panu Robertowi Grochalskiemu za nadesłaną wiadomość.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę