III Sieradzka Konferencja Kosmiczna za nami

Share

Ary Szternfeld - na jego cześć już po raz trzeci w Sieradzu odbyła się Konferencja Kosmiczna (Credits: sieradz.com.pl)W czwartek 19. października zakończyła się dwudniowa III Sieradzka Konferencja Kosmiczna organizowana na cześć pochodzącego z Sieradza Arego Szternfelda.

W czwartek miały miejsce przede wszystkim wykłady prowadzone przez naukowców z Polskiej Akademii Nauk, Politechniki Warszawskiej oraz stowarzyszenia Mars Society Polska.

Konferencja była także okazją do zaprezentowania osiągnięć polskich studentów w budowie urządzeń, które w przyszłości mogą być używane w misjach kosmicznych. O tym, dlaczego warto inwestować w tego typu technologie, opowiadał Mateusz Józefowicz, prezes Mars Society Polska.

Sieradzka Konferencja Kosmiczna to impreza naukowa poświęcona na cześć Arego Szternfelda - twórcy podstaw kosmonautyki urodzonego 14 maja 1905 r. w Sieradzu. Muzeum Okręgowe w Sieradzu, pragnąc spopularyzować postać tego uczonego i problematykę kosmiczną, opracowało program pod hasłem "Dziedzictwo Arego Szternfelda", jednym z elementów którego jest organizacja Sieradzkich Konferencji Kosmicznych.

Do ich organizacji Muzeum pozyskało jako współorganizatorów: Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, Komitet Badań Kosmicznych i Satelitarnych Polskej Akademii Nauk, Narodowe Centrum Kultury, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Starostwo Powiatowe w Sieradzu i Urząd Miasta w Sieradzu.

źródło: sieradz.com.pl

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę