Przygotowania do podróży na Księżyc i z powrotem - filmowe zaproszenie

Share

Obraz Księżyca po odbiciu od jego powierzchni (Credits: Arris Polska)W ramach Międzynarodowego Miesiąca Astronomii (GAM) organizowana jest akcja MoonBounce. Polega ona na tym iż w kierunku Księżyca wysyła się  obrazy wybitnych malarzy, oraz młodych pasjonatów astronomii, by po odbiciu od jego powierzchni mogły zostać odebrane przez aparaturę naziemną.  W zeszłym roku w ramach GAM 2011 oficjalnie przeprowadzono operację odbicia od księżyca. W tym roku ów zaszczyt przypadł Polsce.

 

Z tej okazji ARISS Polska, we współpracy z Kłodzką Grupą EME, oraz Polskim Związkiem Krótkofalowców (PZK) zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastycznym “Lecimy na Księżyc i z powrotem na Ziemię. Czasu jest niewiele, ale i Ty możesz dołączyć!” w ramach którego uczestnicy proszeni są o przygotowanie obrazka, który zostanie wysłany na Księżyc.

Poniżej prezentujemy filmowe zaproszenie do udziału w akcji w tej ciekawej akcji.


Filmowe Zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie “Lecimy na Księżyc i z powrotem na Ziemię. Czasu jest niewiele, ale i Ty możesz dołączyć!” (Credits: Youtube/sp3qfe)

źródło: ARISS POLSKA

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę