Ty też możesz zostać członkiem Studenckiego Koła Astronautycznego

Share

Logo Studenckiego Koła Astronautycznego (źródło: SKA)Studenckie Koło Astronautyczne (SKA) zaprasza na spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się w czwartek 17 października 2013 r. o godzinie 18:15 w Instytucie Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej w sali A0. W trakcie spotkania będzie można zapoznać się projektami obecnie realizowanymi w Kole jak i nowymi przedsięwzięciami.

SKA jest grupą młodych ludzi otwartych na wszelkie inicjatywy. Od studentów którzy chcą do SKA dołączyć nie jest oczekiwane posiadanie określonych umiejętności, jednakże wskazane są chęci ich zdobywania.

W chwili obecnej każdy student może rozwijać swoje zainteresowania w licznych projektach realizowanych przez Koło, czy to przez działalność Sekcji Rakietowej, która zrzesza młodych pasjonatów technik rakietowych, czy działalność Sekcji Balonowej.

Tej ostatniej celem jest zbudowanie uniwersalnej platformy umożliwiającej wysyłanie różnego typu eksperymentów w gondoli balonu stratosferycznego. Taka platforma miałaby zapewnić zapisywanie i wysyłanie w czasie rzeczywistym danych z umieszczonych w niej urządzeń oraz kontrolowanie systemu za pomocą telekomend ze stacji naziemnej.

Napełnianie czaszy balonu przed startem (Credits: Sekcja Balonowa SKA)

Obecnie SKA jest jedenym z niewielu miejsc w Polsce gdzie studenci mogą nabierać cennego doświadczenia w budowie satelitów. Po zakończonym projekcie PW-Sat, Koło rozpoczęłą budowę satelity studenckiego PW-Sat2.

Celem projektu PW-Sat2 jest edukacja poprzez umożliwienie młodym inżynierom zdobycia doświadczenia w samodzielnym zarządzaniu i pracy nad rzeczywistym projektem kosmicznym. Jednocześnie będzie to okazja do przetestowania w warunkach kosmicznych autorskich technologii opracowanych przez studentów i wykształcenia kadr dla powstającego w Polsce przemysłu kosmicznego.

PW-Sat2 (Credits: SKA)

Historia SKA to 15 lat rozwijania polskiej kosmonautyki i kształcenia kadry młodych, ambitnych i energicznych specjalistów. To m.in. studenci tego Koła doprowadzili do powstania pierwszego polskiego studenckiego satelity - PW-Sata. Absolwenci rozsiani są po całym świecie i realizują ambitne projekty, nie tylko kosmiczne.

Plakat informacyjny (Credits: SKA)Studenckie Koło Astronautyczne potrzebuje nie tylko elektroników, mechaników czy termodynamików, ale również ludzi zajmujących się grafiką komputerową, informatyką, chemią, prawem, zarządzaniem projektami, kontaktami ze sponsorami i wieloma innymi dziedzinami. Jest to nowoczesne podejście do zagadnień kosmicznych, które w przypadku realizowania dużych przedsięwzięć jest koniecznością.

SKA każdego roku dowodzi, że projekty kosmiczne są w zasięgu każdego studenta, niezależnie od jego początkowej wiedzy i kierunku studiów.

Działalność w Kole pozwala na rozwinięcie wielu przydatnych w życiu zawodowym umiejętności, takich jak rozwiązywanie rzeczywistych problemów inżynierskich, zarządzanie projektami czy budowanie zespołów.

Tradycją Koła jest dobra zabawa i zawieranie licznych przyjaźni. Buduj razem z nami polską kosmonautykę! Pokaż sobie i innym, że kosmos jest w zasięgu Twojej ręki!

Więcej informacji na Rekrutacja w SKA

Zapraszamy!

źródło: Studenckie Koło Astronautyczne

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę