Wykład Czwartkowy: Solar Orbiter i analizy termiczne STIXa

Share

Plakat zapowiadający wykład (Credits: SKA)Studenckie Koło Astronautyczne zaprasza na kolejny wykład prowadzony przez inżynierów z Centrum Badań Kosmicznych PAN. Tym razem będziemy mogli dowiedzieć się więcej o misji ESA Solar Orbiter i realizowanym w jej ramach projekcie STIX. STIX to instrument, który będzie mierzył termiczną oraz nietermiczną emisję promieniowania rentgenowskiego Słońca w zakresie energetycznym 4 - 150 keV.

STIX ma za zadanie zbadać oddziaływanie magnetyczne pomiędzy statkiem kosmicznym Solar Orbiter a Słońcem, a także przyczynić się do zrozumienia mechanizmu przyspieszania elektronów podczas wybuchów słonecznych oraz ich transportu do przestrzeni międzyplanetarnej.

Wykład poprowadzi Agata Przepiórka z Centrum Badań Kosmicznych PAN. Odbędzie się on w czwartek 10 maja o godz. 18:15 w sali T5 Instytutu Techniki Cieplnej PW, przy ul. Nowowiejskiej 21/25.

Zapraszamy!

źródło: SKA

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę