Video: Integracja modelu lotnego satelity PW-Sat. Start w styczniu 2012?

Share

Model lotny satelity PW-Sat (Credits: kosmicznapolska.pl)Wedle tego co udało nam się ustalić w rozmowie z Panem Maciejem Urbanowiczem, studenckim kierownikiem projektu satelity PW-Sat,  w najbliższy piątek (07.10.2011) dojdzie do integracji modelu lotnego satelity PW-Sat. W tym momencie zespół inżynierów zajmujących się owym projektem czeka na nową baterię tego satelity.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w ciągu najbliższych kilku dni dojdzie do finalnej integracji satelity PW-Sat, po czym zostanie on wysłany do  centrum testowego  ESTEC w Holandii.

Z rozmów jakie przeprowadziliśmy w połowie września bieżącego roku, wynika iż są duże szanse na to by rakieta Vega z satelitą PW-Sat na pokładzie wystartowała w połowie stycznia 2012 roku.


Wywiad z Maciejem Urbanowiczem - studenckim kierownikiem projektu satelity PW-Sat

Więcej na temat satelity PW-Sat jak również zagadnień poruszanych w tym artykule dowiedzą się Państwo oglądając poniższy film. Jest to również jedna z niewielu okazji by zajrzeć w głąb satelity. Materiał w jakości HD dostępny wkrótce w filmie pt. "Polska Rzeczpospolita Kosmiczna".

źródło: Maciej Urbanowicz, materiały własne

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę