Festiwal Meteora 2012 - Komunikat PTR

Share

Logo Polskiego Towarzystwa RakietowegoMamy prawdziwą przyjemność zaprosić osoby zainteresowane na zlot modelarski "Festiwal Meteora 2012". Impreza odbędzie się na terenie poligonu wojskowego CSAiU w Toruniu w dniach 25-26.08.2012. Będzie to okazja do spotkań modelarzy z całej Polski. W czasie zlotu odbędą się starty modeli rakiet.

Całość spotkania ma charakter pół otwarty, tzn brać udział może każdy, po zgłoszeniu danych dla potrzeb wojska. Mile widziane rodziny, znajomi, przyjaciele. Mamy nadzieję, że zarówno modelarze jak i pogoda dopiszą, co zaowocuje rodzinno - piknikową atmosferą. A teraz trochę informacji praktycznych.

Zlot będzie miał miejsce w lokalizacji 52o58'03,63'' N  18035'31,47'' E (rejon wzgórza "Sypka"). Przed wjazdem na teren poligonu jest zbiórka o godzinie 9:00 w lokalizacji 52058'43,73'' N   18035'11,40'' E. Dojazd ulicą Popiołową w Toruniu, potem poprzez wiadukt nad drogą S10. Organizator nie zapewnia noclegów (dla wytrawnych traperów możliwość rozbicia namiotu - trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą zapasów wody pitnej).

Jako że jest to teren poligonu oraz przestrzeń leśna, obowiązuje kilka zasad:

W żadnym przypadku nie ruszać niezidentyfikowanym przedmiotów znalezionych w lesie - możliwość znalezienia niewypałów. Miejsce takie oznaczyć, zgłosić fakt organizatorowi.
    Przebywać w bezpośredniej okolicy miejsca startu. W czasie lotu rakiety, obserwować jej tor lotu.
    Stosować się do zaleceń organizatora oraz przedstawicieli służb (wojsko, lasy państwowe)
    Zachować szczególną kontrolę nad dziećmi, zwłaszcza w czasie poprzedzającym start oraz w czasie lotu rakiety.
    Nie niszczyć oraz nie zanieczyszczać terenu, pamiętać o zagrożeniu pożarowym.
    Być uważnym w czasie poruszania się po poligonie. Łatwo się zgubić, to naprawdę duży teren.

Należy indywidualnie we własnym zakresie zadbać o jedzenie i picie dla siebie i swoich podopiecznych. Zabrać peleryny przeciwdeszczowe, coś do siedzenia, osłony głowy na wypadek ostrego słońca. Osoby startujące modelami wnoszą opłatę startową 20zł.

Pytania, uwagi itp można zgłaszać na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 603 628 256 (tel prywatny - Sekretarz PTR: Andrzej Chwastek)

Krótka migawka filmowa z festiwalu Meteora 2010:


Festiwal Meteora 2010 2012 (Credits: Youtube/Rafa łDziemianko)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę