Komunikat PTR w sprawie lotów rakiet eksperymentalnych

Share

Logo Polskiego Towarzystwa RakietowegoPolskie Towarzystwo Rakietowe wystosowało komunikat w sprawie planowanych lotów rakiet eksperymentalnych. W treści komunikatu możemy przeczytać:

Z przyczyn niezależnych od PTR loty eksperymentalne rakiet badawczych na pasie taktycznym "Bucież" poligonu w Drawsku Pomorskim zostały odwołane. Imprezy cywilne na terenach poligonów wojskowych koordynują właściwe Nadleśnictwa. Powodem odmowy jest kolizja z inną imprezą plenerową. Pozostałe terminy w kwietniu b.r. w Drawsku Pomorskim są już zajęte. Odmowa dotyczy także terminu zapasowego 29-30 kwietnia z powodu przeniesienia na pas taktyczny "Bucież" innej imprezy ze spalonej niedawno części kompleksu. Trwają starania o przeniesienie lotów na teren poligonu wojskowego w Toruniu w pierwotnym terminie 9-10 kwietnia.

27 marca 2011 PTR przeprowadziło udany test silnika rakietowego do projektu naddźwiękowego Rocket Team Poland 3. Silnik o impulsie przekraczającym 5[kNs] zawierał docelową ilość 2,7[kg] stałych materiałów pędnych.

 

źródło: Polskie Towarzystwo Rakietowe

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę