Nowy numer AstroNautilusa w wersji drukowanej dostępny w sprzedaży

Share

Dziewiętnasty numer Astronautilusa (Credits: Astronautilus.pl)16 kwietnia 2012 swoją premierę na polskim rynku ma nowe popularnonaukowe czasopismo AstroNautilus, w całości poświęcone tematyce szeroko rozumianej astronautyki (badań naukowych, nowoczesnych technologii i powiązanemu z nimi biznesowi). Dotychczas AstroNautilus ukazywał się w wersji elektronicznej, zyskując z każdym numerem coraz szersze grono wiernych Czytelników, ceniących magazyn za unikatową tematykę i profesjonalizm w jej przekazywaniu.

Aktualny numer przybliży Państwu m.in. zagadnienia związane z zaopatrywaniem ISS, oraz historię stacji orbitalnych niezbudowanych przez USA. Odpowie na pytania, czym są i do czego służą odblaskowe satelity?, a także, co kryją nocne światła Ziemi? Ponadto: "Polowanie na antymaterię z AMS-02", "Zasilanie elektryczne sond i satelitów", "Śledzimy pasażerów Vegi"

Czym jest Astronautilus?

AstroNautilus to popularnonaukowe czasopismo poświęcone w całości zagadnieniom astronautyki oraz dziedzin pokrewnych. Narodziło się na początku 2003 roku jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalny periodyk o ściśle astronautycznym profilu. Od tego czasu jest jedynym w Polsce czasopismem o takiej tematyce, z każdym numerem co raz wyżej podnosząc poprzeczkę jakości merytorycznej i edytorskiej.

Specyfika magazynu pozwala podejmować tematy, które w ogromnej większości nie mieszczą się w ramach współczesnej prasy popularnonaukowej, lub są przez nią traktowane na bardzo ogólnym poziomie "astro-ciekawostek". Dzisiejszy AstroNautilus to cieszący się niesłabnącą popularnością dwumiesięcznik, dostarczający informacji o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach w kosmosie - poczynając od powierzchni Ziemi, a kończąc na najodleglejszych gwiazdach.

Pomysłodawcą i redaktorem naczelnym pisma jest Andrzej Kotarba, geoinformatyk pracujący w Centrum Badań Kosmicznych PAN,  zaś zastępcą redaktora naczelnego jest Waldemar Zwierzchlejski, twórca serwisu Loty Kosmiczne, piszący również dla "Lotnictwa" i "Skrzydlatej Polski".

Zachęcamy do lektury.

Więcej: Astronautilus

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę