Nowy numer Astronautilusa - Poznaj pierwszego polskiego satelitę!

Share

Okładka 18.  numeru Astronautilusa (Credits: Astronautilus)W sieci dostępny jest już nowy 18. nr  AstroNautilusa. W poniedziałek Polska po raz pierwszy w historii stanie przed szansą umieszczenia na orbicie własnego satelity. PW-Sat, bo tak się on nazywa, został stworzony przez studentów Politechniki Warszawskiej. AstroNautilus, największy polski magazyn astronautyczny, towarzyszył pracom i w najnowszym numerze na kilkudziesięciu stronach szczegółowo relacjonuje projekt i jego zadania. Poznaj PW-Sata! Oddaj się lekturze i dowiedz się wszystkiego, co wypada wiedzieć o polskim satelicie!
Czasopismo dostępne jest za darmo, online, pod adresem:
http://www.astronautilus.pl/

 Czym jest Astronautilus?

AstroNautilus to popularnonaukowe czasopismo poświęcone w całości zagadnieniom astronautyki oraz dziedzin pokrewnych. Narodziło się na początku 2003 roku jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalny periodyk o ściśle astronautycznym profilu. Od tego czasu jest jedynym w Polsce czasopismem o takiej tematyce, z każdym numerem co raz wyżej podnosząc poprzeczkę jakości merytorycznej i edytorskiej.

Specyfika magazynu pozwala podejmować tematy, które w ogromnej większości nie mieszczą się w ramach współczesnej prasy popularnonaukowej, lub są przez nią traktowane na bardzo ogólnym poziomie "astro-ciekawostek". Dzisiejszy AstroNautilus to cieszący się niesłabnącą popularnością dwumiesięcznik, dostarczający informacji o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach w kosmosie - poczynając od powierzchni Ziemi, a kończąc na najodleglejszych gwiazdach.

Pomysłodawcą i redaktorem naczelnym pisma jest Andrzej Kotarba, geoinformatyk pracujący w Centrum Badań Kosmicznych PAN,  zaś zastępcą redaktora naczelnego jest Waldemar Zwierzchlejski, twórca serwisu Loty Kosmiczne, piszący również dla "Lotnictwa" i "Skrzydlatej Polski".

Zachęcamy do lektury.

Więcej: Astronautilus

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę