Polskie technologie radarowe i rakietowe na Politechnice Warszawskiej

(Credits: Politechnika Warszawska)W dniu 2 czerwca 2014 r. na Politechnice Warszawskiej odbyło się spotkanie prasowe promujące dorobek polskiej nauki oraz przemysłu w zakresie tworzenia unikalnych polskich technologii radarowych i rakietowych. 

Podczas spotkania, które odbyło się w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej zaprezentowano dotychczasowe osiągnięcia Uczelni w zakresie technologii radarowych i rakietowych. Przekonywano również, że sprawny system obrony przeciwlotniczej przestrzeni powietrznej kraju może powstać w oparciu o polski potencjał naukowy i przemysłowy.

Czytaj więcej...

Sesja Plenarna KBKiS PAN w dniu 07.11.2013

Siedziba Polskiej Akademii Nauk (Credits: forumakademickie.pl)W dniu 7.11 br. w Sali kinowej WAT przy ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2  w Warszawie  o godzinie 12:00 odbędzie się Sesja Plenarna Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.

Plan sesji będzie następujący:

Czytaj więcej...

The KrakSat Team wygrywa prestiżowe zawody ESA

Drużyna  Kraksat (Credits: Kraksat.pl)

Polski zespół The KrakSat Team zajął I miejsce w ogólnoeuropejskim konkursie CanSat 2013, który organizowany jest przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) i mogą wziąć w nim udział drużyny z 20 krajów członkowskich wchodzących w skład ESA.

Czytaj więcej...

Yuri's Night Kraków 2013

Plakat ipmrezy (Credits: Astronomia Nova)Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w pierwszej Nocy Gagarinowskiej (Yuri's Night), która odbędzie się w piątek 12 kwietnia 2013 w Krakowie. Impreza organizowane jest wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński i Stowarzyszenie Astronomia Nova. 

Sesja plenarna rozpocznie się o godzinie 18.30 w sali 055 w Instytucie Fizyki UJ przy ulicy Reymonta 4 w Krakowie.

Czytaj więcej...

Uroczysta sesja KBKiS PAN już dzisiaj

Siedziba Polskiej Akademii Nauk (Credits: forumakademickie.pl)

W dniu 6 grudnia 2012 (czwartek) o godz. 12:30, w Małej Auli PolitechnikiWarszawskiej odbędzie się uroczysta sesja plenarna Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.

Czytaj więcej...

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę