Startujemy z nową wersją serwisu KosmicznaPolska.pl

Share

(Credits: Ben Cooper LaunchPhgotography.com)Mijający rok obfitował w wydarzenia mające duże znaczenie dla rozwoju rodzimego, szeroko pojętego sektora kosmicznego. Kumulacją wysiłków i marzeń inżynierów, naukowców, czy też zwyczajnych pasjonatów okazał się dzień 19. listopada bieżącego roku.

Dziś minął tydzień odkąd oficjalnie Polska stała się członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej. Ów fakt stawia przed nami szansę włączenia się w najpiękniejszą przygodę ludzkości. Dołączenia do stawki krajów wysoce rozwiniętych, które wśród swoich zainteresowań stawiają pokojowe wykorzystanie przestrzeni kosmicznej.

To szansa na jaką czekały pokolenia polskich inżynierów i naukowców. To szansa, ale również ogrom pracy jaki stoi przed polskim Rządem, administracją, instytutami, sektorem biznesowym, aby wspólnie wypracować klimat i przestrzeń do rozwoju tej nowej jak na nasze warunki gałęzi gospodarki jaką jest przemysł kosmiczny.

Dwa lata temu by wesprzeć nasze dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych, uruchomiliśmy serwis KosmicznaPolska.pl. Serwis był swoistą platformą na której znaleźć można było aktualne informacje związane z polskim sektorem kosmicznym.

Przez ostatnie dwa lata relacjonowaliśmy dla Państwa wiele ważnych wydarzeń związanych z rozwojem i popularyzacją technologii kosmicznych w Polsce. Zrealizowaliśmy kilka reportaży i filmów reklamowych, które dokumentowały przebieg ważnych wydarzeń dla środowiska związanego z branżą kosmiczną.

Ostatnimi czasy skupiliśmy się na uruchomieniu nowej wersji serwisu, która spełniać będzie te same funkcje, będąc przy tym bardziej przejrzystą i łatwiejszą w nawigacji. Treści dynamiczne (aktualności, newsy) zostały odseparowane od treści statycznych (wiedza encyklopedyczna, kompendium), dzięki czemu odszukanie interesujących informacji staje się łatwiejsze. Strona została również zoptymalizowana pod kątem pracy na urządzeniach mobilnych. Duże czytelne ikony pozwolą poruszać się po stronie z łatwością nawet wtedy gdy w rękawicach (przystosowanych do obsługi smartfonów) korzystać będą Państwo ze smartphone'a.

By łatwiej zrozumieć nową strukturę strony i nauczyć się szybkiej nawigacji przygotowaliśmy dla Państwa filmową "Instrukcję obsługi portalu".


KosmicznaPolska pl -  instrukcja obsługi serwisu

Pozostaje nam zachęcić Państwa do częstych odwiedzin. Każdy kto zechciałby współtworzyć serwis, proszony jest o kontakt z redakcją. Szukamy osób, które zechcą z nami współpracować  jako autorzy artykułów, redaktorzy działów. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w uzupełnianiu bazy danych naszego Kompendium. Mile widziani informatycy, tłumacze. Wszystkich którzy chcą i mogą pomóc zapraszamy na pokład.

Dziękujemy za wszystkie miłe i motywujące e-,maile jakie dostaliśmy w ostatnim czasie. Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do częstych odwiedzin.

- Redakcja -

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę