Polskie łaziki nie tylko marsjańskie - konferencja prasowa w PIAP

Share

Rodzina łazików Magma (Credits ABM Space Education)Mars Society Polska i ABM Space Education serdecznie zapraszają na tegoroczną konferencję prasową łazików, tym razem nie tylko łazików URC! Podczas konferencji dowiedzą się Państwo więcej na temat:

- Łazika Magma White, który wrócił z symulowanej misji marsjańskiej w austriackim Dachstein, gdzie testował francuski georadar Wisdom. Przyrząd ten w 2018 roku poleci na Marsa z misją Exomars. Przedstawiony zostanie krótki raport z eksperymentów i ciekawy materiał wideo.

 

- Planowanej misji Maroko 2013 – oficjalne ogłoszenie i zaproszenie do wzięcia udziału w tym dwutygodniowym wyjeździe dla... dwójki turystów. Misja organizowana wspólnie z Austriackim Forum Kosmicznym – na pustyni, która dobrze oddaje warunki Marsa. Prawdziwa przygoda – ekspedycja ze sprzętem, namiotami i w rygorze – wszystko zarządzane z Centrum Kontroli Misji.

- Łaziku Scorpio2, który właśnie wyleciał do USA na konkurs URC 2012. Przewidziana jest łączność z zespołem. Robot jest świetny i ma szanse na dobrą lokatę w tym roku!

- Projekcie ReMY – The Remote Mars Yard, czyli pierwszym polskim technologicznym crowdfunding na Kickstarter.com
ReMY to prawdziwy łazik w marsjańskim symulatorze, sterowany przez Internet. Dla szkół i osób indywidualnych.

Zapraszamy,
Opowiedzmy Polakom o postępach w dziedzinie łazików po sukcesie Magmy2.

Termin: 31.05, czwartek, godzina 10
Miejsce: PIAP, Aleje Jerozolimskie 202, Warszawa

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę