TEDxPoznań - Mateusz Józefowicz - Mars też na M

Logo Mars Society Polska (Credits: MSP)W sieci pojawiły się nagrania z poznańskiej konferencji TEDx, która miała miejsce w lutym. Tegoroczny TEDx w Poznaniu odbywał się pod hasłem "4 x M, czyli Miasto, Masa, Maszyna i Mózg". Podczas tegorocznej edycji konferencji, organizatorzy proponowali by zastanowić się nad tytułowymi czterema wymiarami cywilizacji, w której żyjemy- nad jej wymiarem urbanistycznym (Miasto), społecznym (Masa), technologicznym (Maszyna) oraz psychologicznym (Mózg).

 

Mateusz Józefowicz prezentuje rakietę Rekonesans podczas Festiwalu Meteora organizowanego przez Polskie Towarzystwo Rakietowe (Credits: MSP)

Konferencje TEDx wywodzą się od TED - organizowanej od 1984 roku serii konferencji Technology, Entertainment, Design (Technologia, Rozrywka, Projektowanie), która z czasem objęła zasięgiem coraz więcej dziedzin i tematów, rozrosła się w potężną inicjatywę, a w internecie może najbardziej znana jest z tego, że filmy z prelekcji umieszczane są na otwartych licencjach prawnoautorskich na stronie TED. W ramach te inicjatywy działa też projekt tłumaczenia napisów do nagrań z TED na wiele języków w tym polski.

Logo konferencji (Credits: TEDx Poznań)

Jednym z prelegentów tegorocznego poznańskiego TEDx był Mateusz Józefowicz, prezes Mars Society Polska od 2006 roku. Z wykształcenia archeolog i zwolennik szerokiego zastosowania technologii kosmicznych oraz wejścia Polski do grona krajów uczestniczących w eksploracji kosmosu. Od lat animuje projekty studenckie (w tym analogi robotów marsjańskich konstruowanych na konkurs URC) oraz komercyjne (wprowadzenie edukacyjnej serii robotów marsjańskich dla szerokiego odbiorcy).

Poniżej przedstawiamy nagranie:


Nagranie wykładu Mateusza Józefowicza z poznańskiej konferencji TEDx, która miała miejsce 18 lutego w Poznaniu. (Credits: Youtube/TEDx)

źródło: Mars Society Polska, TEDx Poznań

  • Drukuj