Niesamowity międzynarodowy projekt Mars Society Polska - Ty też możesz pomóc

Share

Logo Mars Society Polska (Credits: MSP)Mars Society Polska, stowarzyszenie aktywnie działające na rzecz upowszechniania idei badań Marsa, którego wkład przyczynił się do sukcesów  polskich drużyn biorących udział w konkursach University Rover Challange, zwraca się w liście do wszystkich sympatyków technologii i nauk kosmicznych o wsparcie najnowszego edukacyjnego projektu. Poniżej prezentujemy treść listu.

Serdecznie zachęcamy do wparcia i proponowania naszego najnowszego, międzynarodowego projektu edukacyjnego związanego z astronautyką. Wraz z Kazimierzem Błaszczakiem, naszym przedstawicielem w USA, opublikowaliśmy projekt ReMY w serwisie www.kickstarter.com

Za jego pośrednictwem zbieramy społeczne fundusze w USA i na świecie na stworzenie unikalnego, powszechnie dostępnego symulatora misji marsjańskiej. ReMY, czyli Remote Mars Yard będzie kawałkiem powierzchni Marsa umieszczonym w piwnicy naszego biura w Toruniu, w domu Tony Halika.

Wizualizacja przedstawiająca wygląd przyszłego analogu marsjańskiego gruntu (Credits: Mars Society Polska)

Na sztucznym marsjańskim gruncie nasz najnowszy zrobotyzowany łazik, M4K, będzie czekał na użytkowników, którzy zalogują się do niego przez Internet, z dowolnego miejsca na Ziemi i rozpoczną eksplorację poukrywanych przez nas próbek i innych interesujących obiektów. Analizator robota będzie wyświetlał wyczerpujące informacje o dokonanych odkryciach.

Wizualizacja przedstawiająca wygląd przyszłego analogu marsjańskiego gruntu (Credits: Mars Society Polska)

Projekt jest tworzony przez konstruktorów łazików marsjańskich Magma, Magma2 i Copernicus, odnoszących sukcesy w konkursie University Rover Challenge w Utah (wygrana w 2011). ReMY to idealne narzędzie edukacji dla grup szkolnych (z Polski, USA i innych krajów, w tym łączonych), studentów, a także wyjątkowa rozrywka. Dokładny opis, wizualizacje oraz sposób udzielenia wsparcia, za pośrednictwem wygodnych płatności online (Amazon) znajdują się pod adresem:

http://www.kickstarter.com/projects/kazimierzblaszczak/remy-the-remote-mars-yard

Fragment filmu promocyjnego projekt (Credits: Mars Society Polska)


Zasada Kickstartera “Wszystko albo nic”: Projekt uzyska finansowanie tylko, jeśli do dnia 17 czerwca zadeklarowane zostanie 20 000 USD lub więcej. W przypadku problemów z rejestracją karty płatniczej w serwisie Amazon, rozwiązanie znaleźć można tutaj: https://www.jungledisk.com/secure/signup/mturk.aspx . Amazon pracuje nad szybkim rozwiązaniem tego problemu dla użytkowników spoza USA.

Prosimy o promowanie tej informacji wśród znajomych, którym leży na sercu rozwój technologii kosmicznych i edukacja technologiczna. Jesteśmy także otwarci na propozycje wspólnych akcji edukacyjnych z wykorzystaniem symulatora ReMY. Zachęcamy do publikowania powyższej informacji. Serdecznie dziękujemy!

Logo ReMY Team (Credits: Mars Society Polska)

Z pozdrowieniami, Zespół ReMY: Kazimierz Błaszczak, Rafał Zieliński, Sebastian Meszyński, Mateusz Józefowicz

Wersja angielska listu pod LINKIEM

źródło: Mars Society Polska

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę