Mars Society Polska na konferencji TEDx w Poznaniu

Share

Logo Mars Society Polska (Credits: MSP)18 lutego odbędzie się konferencja TEDxPoznań 2012, na której, według programu, w trzecim bloku tematycznym wystąpi też Mateusz Józefowicz i opowie "O habitacie" czyli o projekcie, który na stronie MSP bywa też nazywany "Bazą marsjańską" i ogólnie o eksploracji Marsa.

 

Mateusz Józefowicz prezentuje rakietę Rekonesans podczas Festiwalu Meteora organizowanego przez Polskie Towarzystwo Rakietowe (Credits: MSP)

Tegoroczny TEDx w Poznaniu odbędzie się pod hasłem "4 x M, czyli Miasto, Masa, Maszyna i Mózg". Podczas tegorocznej edycji konferencji, organizatorzy proponują by zastanowić się nad tytułowymi czterema wymiarami cywilizacji, w której żyjemy- nad jej wymiarem urbanistycznym (Miasto), społecznym (Masa), technologicznym (Maszyna) oraz psychologicznym (Mózg).

Konferencje TEDx wywodzą się od TED - organizowanej od 1984 roku serii konferencji Technology, Entertainment, Design (Technologia, Rozrywka, Projektowanie), która z czasem objęła zasięgiem coraz więcej dziedzin i tematów, rozrosła się w potężną inicjatywę, a w internecie może najbardziej znana jest z tego, że filmy z prelekcji umieszczane są na otwartych licencjach prawnoautorskich na stronie TED. W ramach te inicjatywy działa też projekt tłumaczenia napisów do nagrań z TED na wiele języków w tym polski.

Logo konferencji (Credits: TEDx Poznań)


TEDx to określenie niezależnych konferencji, niezwiązanych bezpośrednio z TED ale realizowanych na udzielonej przez TED licencji i podzielających filozofię Ideas worth spreading (czyli prezentowania "pomysłów, które warto propagować"). Mamy nadzieję, że po poznańskiej konferencji zostaną udostępnione pełne nagrania wystąpień, dzięki czemu także ci, którzy nie dotrą do Poznania, będą się mogli dowiedzieć, co można tam było usłyszeć na temat habitatu i Marsa.

źródło: Mars Society Polska, TEDx Poznań

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę