Członkowie Mars Society Polska na międzynarodowych kongresach

Share

Logo Mars Society Polska (Credits: MSP)Rok 2011 jest szczególnie dobrym czasem dla członków stowarzyszenia Mars Society Polska. Oprócz sukcesów drużyn polskich łazików marsjańskich, w tym pierwszego miejsca dla Magmy2 w zawodach University Rover Challenge, czy powołania do życia firmy ABM Space Education, będącej spinoffem projektów marsjańskich realizowanych w ciągu kilku ostatnich lat przez Mars Society Polska, trzeba dodać również iż członkowie MSP pojawiali się na wielu prestiżowych imprezach i konferencjach.

Na stronie stowarzyszenia Mars Society Polska pojawiły się dwa ciekawe sprawozdania podsumuwujące, 14 Międzynarodową Konwencje Mars Society, która odbyła się  w dniach 4-7 sierpnia 2011 roku w Grapevine koło Dallas w Teksasie, USA, oraz 11 Europejską Konwencje Mars Society, która odbyła się w dniach 30 września - 2 października 2011 roku w szwajcarskim mieście Neuchatel.

Oficjalnym przedstawicielem MSP na 14 Międzynarodową Konwencje Mars Society był Pan Kazimierz Błaszczak.   Obecność  przedstawiciela polskiego oddziału MS na konferencji w znacznym stopniu podniosła prestiż i  znaczenie polskiego oddziału.

W trakcie konwencji odbywały się wykłady, które wygłaszali naukowcy, pracownicy uniwersytetów, pracownicy NASA, specjalni goście i członkowie Mars Society w liczbie około 50 osób, około 20 osób brało udział w panelach dyskusyjnych. Wykłady obejmowały bardzo szerokie spektrum zagadnień związanych z badaniami Marsa, z przyszłymi lotami załogowymi na Marsa, z przyszłą  kolonizacją Marsa i zagadnieniami, w tym projektu "Koleji Transorbitalnej" oraz przyszłości firmy SpaceX. Kazimierz Błaszczak przedstawił przy tym dokonania polskiego oddziału Stowarzyszenia Mars Society.

Uczestnicy 14 Międzynarodowej Konwencji Mars Society. Na zdjęciu: Pierwszy od lewej, Dr Robert Zubrin - prezes Mars Society. Pierwszy od prawej, Kazimierz Błaszczak - delegat MSP na konwencję. (Credits: Kazimierz Błaszczak)

Pełna treść podsumowania dostępna na stronie MSP pod LINKIEM.

Na 11 Europejską Konwencje Mars Society wydelegowani zostali: Mateusz Józefowicz (prezes MSP) oraz Wojciech Głażewski i Bartosz Solnik, którzy zaprezentowali łazik Magma2.  Na konferencji obecni byli reprezentanci oddziałów szwajcarskiego, francuskiego, austriackiego, polskiego, niemieckiego, holenderskiego, brytyjskiego i włoskiego, zaproszeni goście oraz pasjonaci badań Marsa.

Wykłady obejmowały swoją tematyką m.in. eksperymenty austriackiego oddziału Mars Society w hiszpańskim Rio Tinto, instrumenty badawcze, które znajdą się na wyposażeniu europejskiego łazika ExoMars, propozycję ciśnieniowego pojazdu załogowego dla marsonautów, czy najnowsze wieści z programu ARCHIMEDES, czyli misji, która ma umieścić balon w górnych warstwach atmosfery Marsa, realizowanej przez Mars Society Deutschland. Łazik Magma2 był wystawiony w holu, obok makiet francuskiej bazy marsjańskiej. Prezes MSP, Mateusz Józefowicz wygłosił  prezentację o aktualnych działaniach Mars Society Polska.

Pełna treść podsumowania dostępna na stronie MSP pod LINKIEM.

źródło: Mars Society Polska

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę