Wyprawa na Marsa z Klasą ze Snów oraz Mars Society Polska

Share

Logo Mars Society Polska (Credits: MSP)Kosmos zawsze był tajemnicą – odległy, nieznany, a przez to chętnie przedstawiany w różnych wizjach. Te najpopularniejsze i te najbardziej naukowe już znamy – teraz czas na dziecięcą, nieskrępowaną wyobraźnię. Czy lekcja na Marsie będzie się bardzo różniła od tej na Ziemi? Jak zrealizować wyprawę na Marsa, by można było dotrzeć do tej odległej planety? Czy na Marsie jest życie i jak ono wygląda? – to tylko kilka z wielu pytań, na jakie zapewne spróbują odpowiedzieć młodzi artyści, którzy zmierzą się w konkursie "Klasa ze snów".

Tematem tegorocznej edycji konkursu Klasa ze Snów, objętej patronatem Minister Edukacji Narodowej Katarzyny Hall, jest Wyprawa na Marsa. Organizatorzy nawiązali do sukcesów polskich łazików na arenie międzynarodowej oraz roku bogatego w wydarzenia kosmiczne. Partnerem oraz patronem tego wydarzenia zostało stowarzyszenie Mars Society Polska.

„Wyobraźnia dzieci często wpisuje się w późniejsze naukowe odkrycia” – mówi Mateusz Józefowicz, prezes Partnera tegorocznej edycji konkursu - Mars Society Polska. „Brak ograniczeń w postaci głębokiej wiedzy o dotychczas podejmowanych wysiłkach, budżetach i zakładanych teoriach sprawia, że pomysły przedstawiane przez dzieci są świeże i nowatorskie. Właśnie dlatego zachęcanie uczniów do udziału w projektach związanych z nauką jest niezwykle ważne.”

Plakat konkursu (Credits: www.klasazensow.pl)


„Ubiegłe edycje pokazały, że Uczniowie i Nauczyciele chętnie podejmują ciekawe wyzwania, szczególnie wymagające kreatywności” – mówi Robert Pusz, przedstawiciel portalu Multimediawszkole.pl - organizatora konkursu. „Tworzone w ramach kolejnych edycji prace, pokazywały, że dzieciom i młodzieży nie brak pomysłów, talentów i chęci do pracy, które wspólnie są podwalinami rozwoju nauki.”

Tegoroczna Klasa ze Snów powraca do pełnej dowolności formy plastycznej. Młodzi twórcy mogą wybrać każdą technikę plastyczną (włącznie z grafiką komputerową), format i materiały. Ocenie jury będzie podlegać przede wszystkim ciekawe przedstawienie tematu Wyprawy na Marsa (przygotowań, drogi, wylądowania na Czerwonej Planecie, bądź nawet życia na niej), a także precyzja wykonania pracy i jej estetyka.

Konkurs „Klasa ze snów” już od 5 lat cieszy się bardzo dużą popularnością wśród uczniów oraz nauczycieli. Po raz trzeci z rzędu został także doceniony przez Minister Edukacji Narodowej Katarzynę Hall, która przyznała mu swój Patronat Honorowy.

Podobnie jak w ub. latach na zwycięskie szkoły czekają cenne nagrody: zestawy sprzętu prezentacyjnego do klas, a na autorów prac – nagrody indywidualne. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zapoznać się z regulaminem, a następnie przesłać swoją pracę wraz z formularzem zgłoszeniowym do dnia 10 stycznia 2012 roku.
Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępne jest na stronie www.klasazesnow.pl

Terminarz konkursu „Klasa ze snów – Wyprawa na Marsa”

- Październik 2011 r. – start konkursu
- 10 stycznia 2012 r. – termin nadsyłania prac
- Styczeń 2012 r. – obrady jury
- Luty 2012 r. – głosowanie internautów na nagrodę publiczności
- Marzec-kwiecień 2012 r. – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Więcej informacji o konkursie na stronie www.klasazesnow.pl

źródło: Mars Society Polska, PlanetPR

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę