Praktyki i staże w CBK PAN

Share

Logo CBK PAN (Credits: CBK PAN)

Poszukiwani chętni do pracy przy projekcie związanym z budową systemu radiowego w oparciu o technologię Software Defined Radio aby stworzyć sprzęt do komunikacji z satelitami. Wymagane samozaparcie i zdolność do ciężkiej pracy. Praca głównie przy komputerze i pisaniu oprogramowania do obsługi modułów USRP.

Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk jest jedynym w Polsce instytutem, którego cała działalność merytoryczna związana jest z prowadzeniem badań przestrzeni wokółziemskiej, ciał Układu Słonecznego i samej Ziemi przy wykorzystaniu technologii kosmicznych i technik satelitarnych.

Specyfikacja oferty

Nazwa Stanowiska: Inżynier Elektronik

Rodzaj: praktyki, staże

Branża Oferty: Elektronika I Elektrotechnika

Miejsce pracy: Bartycka 18A, 00-716 Warszawa

Przewidywany charakter pracy i obowiązków:

Osoba zatrudniona na stanowisku będzie pracować w zespole zajmującym się rozwijaniem systemów radiowych z wykorzystaniem technologii Software Defined Radio (SDR). Będzie tworzyć oprogramowanie do komunikacji z satelitami w technologii SDR. Oprogramowanie to będzie przetwarzało sygnał radiowy w czasie rzeczywistym przy wykorzystaniu modułu USRP oraz komputera PC. Do realizacji zadania tworzony jest trzy osobowy zespół który będzie pracować przez okres wakacji na terenie CBK PAN.

Wymagania:

  • chęć do nauki i zdolność twórczego myślenia
  • umiejętność wyszukiwania informacji w Internecie
  • znajomość zagadnień związanych z projektowaniem systemów radiowych
  • komunikatywny angielski w mowie i piśmie

Mile widziana:

  • znajomość języka MS VS C++ Express
  • znajomość środowiska GNU-Radio
  • kontynuacja pracy w ramach pracy dyplomowej

 

CBK PAN oferuje:

Jedno stanowisko jako praktyki płatne. Pozostałe jako bezpłatne, ale z możliwości zorganizowania stypendium. W przypadku udanej współpracy możliwość kontynuacji na nowych zasadach. Miejsce pracy w siedzibie CBK w Warszawie. Rozpoczęcie lipiec 2014, warunki (minimalne, do doprecyzowania): czas trwania: 2-3 miesiące, 30h tygodniowo.

Pytania i aplikacje (CV z dopiskiem "Praktyki COMM") prosimy wysyłać na adres: mstolars (at) cbk.waw.pl  

Zainteresowane osoby proszone są o przesyłanie CV jak najwcześniej, ponieważ w przypadku zebrania kompletnego zespołu rekrutacja zostanie zamknięta wcześniej.

 Data Ukazania Oferty

(RRRR-MM-DD): 2014-05-06

Oferta Ważna Do

(RRRR-MM-DD): 2014-05-31

Liczba Wakatów: 3

 

 

źrodło: CBK PAN

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę