Zespół Obserwacji Ziemi zorganizował Seminarium polsko-ukraińskie

Share

Uczestnicy seminarium (Credits: zoz.cbk.waw.pl)Zespół Obserwacji Ziemi, w ramach realizowanego projektu EOPOWER zorganizował seminarium, w którym udział wzięli przedstawiciele instytucji naukowych oraz pozarządowych z Polski i Ukrainy, tj.: Centrum Badań Kosmicznych Ziemi Ukraińskiej Akademii Nauk, Ukraiński Narodowy Uniwersytet Życia i Nauk o Środowisku, ULRMC, Wojskowa Akademia Techniczna, Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa, Instytut Technologiczno- Przyrodniczy, Politechnika Warszawska. Seminarium odbyło się w siedzibie Centrum Badań Kosmicznych PAN w dniach 5 i 6 września 2013 roku.

Celem spotkania było omówienie obszarów aktywności każdej z instytucji oraz wskazanie potencjalnych działań, które mogłyby być realizowane we współpracy z uczestnikami seminarium. W trakcie dyskusji zostało przedstawionych kilka ciekawych pomysłów naukowych i edukacyjnych. Jednym z nich będzie przeprowadzenie wykładów dotyczących teledetekcji pomiędzy polskimi a ukraińskim instytucjami edukacyjnymi, które odbędą się w najbliższym roku akademickim.

źródło: zoz.cbk.waw.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę