Praktyki w Centrum Badań Kosmicznych PAN

Share

Logo CBK PAN (Credits: CBK PAN)Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk zaprasza wszystkie osoby, które byłyby zainteresowane odbyciem bezpłatnej praktyki w CBK PAN w zespole zajmującym się rozwijaniem systemów radiowych z wykorzystaniem technologii Software Defined Radio (SDR).

Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk jest jedynym w Polsce instytutem, którego cała działalność merytoryczna związana jest z prowadzeniem badań przestrzeni wokółziemskiej, ciał Układu Słonecznego i samej Ziemi przy wykorzystaniu technologii kosmicznych i technik satelitarnych.

Od momentu powołania Centrum w roku 1977, grupy badawcze i inżynierskie instytutu stworzyły instrumenty i uczestniczyły w eksperymentach w ponad 70 misjach kosmicznych.

Specyfikacja oferty

Miejsce praktyk: Warszawa

Główne zadania:

Osoba zatrudniona na stanowisku będzie pracować w zespole zajmującym się rozwijaniem systemów radiowych z wykorzystaniem technologii Software Defined Radio (SDR). Będzie tworzyć oprogramowanie do symulatora toru radiowego satelitów BRITE-PL w technologii SDR. Oprogramowanie to będzie przetwarzało sygnał radiowy w czasie rzeczywistym przy wykorzystaniu modułu USRP oraz komputera PC. Od idealnego kandydata oczekuje że będzie kontynuował pracę w ramach swojej pracy dyplomowej (6-12 miesięcy) pod opieką uczelni macierzystej oraz pracowników CBK PAN.

Wymagania:

 • chęć do nauki i zdolność twórczego myślenia

 • umiejętność wyszukiwania informacji w Internecie

 • znajomość zagadnień związanych z projektowaniem systemów radiowych

 • komunikatywny angielski w mowie i piśmie

 • kontynuacja pracy w ramach pracy dyplomowej

dodatkowo mile widziane:

 • znajomość języka MS VS C++ Express

 • znajomość środowiska GNU-Radio

CBK oferuje:

Praktyki bezpłatne, w przypadku udanej współpracy możliwość kontynuacji na nowych zasadach. Miejsce pracy w siedzibie CBK w Warszawie. Rozpoczęcie marzec 2013, warunki (minimalne, do doprecyzowania): czas trwania: 2 miesiące, 30h tygodniowo.

Osoby zainteresowane proszone są o przesyłanie aplikacji (CV z dopiskiem "Praktyki COMM")  na adres: : mstolars(at)cbk.waw.pl 

Oferta ważna do  2013-03-31

źródło: CBK PAN

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę