Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk poszukuje pracownika na stanowisko: Konstruktor Urządzeń Satelitarnych

Logo CBK PAN (Credits: CBK PAN)Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk poszukuje pracownika na stanowisko: Konstruktor Urządzeń Satelitarnych.
Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk jest jedynym w Polsce instytutem, którego cała działalność merytoryczna związana jest z prowadzeniem badań przestrzeni wokółziemskiej, ciał Układu Słonecznego i samej Ziemi przy wykorzystaniu technologii kosmicznych i technik satelitarnych.

Od momentu powołania Centrum w roku 1977, grupy badawcze i inżynierskie instytutu stworzyły instrumenty i uczestniczyły w eksperymentach w ponad 50 misjach kosmicznych.

Specyfikacja oferty:

Miejsce pracy: Warszawa

Główne zadania:
• projektowanie elementów konstrukcyjnych instrumentów kosmicznych, w szczególności manipulatora satelitarnego,
• integracja podsystemów kosmicznych,
• budowanie modeli numerycznych strukturalnych i cieplnych,
• przeprowadzanie testów funkcjonalnych i środowiskowych podzespołów satelitarnych,
• przygotowywanie i prowadzenie dokumentacji technicznej i inżynieryjnej,
• przygotowywanie sprawozdań i raportów,
• zapoznanie się z tematyką badawczą, studiowanie literatury i raportów dotyczących określonej problematyki projektu (głównie w języku angielskim),
• udział w konferencjach i warsztatach zagranicznych dotyczących realizowanych projektów.

Wymagania:
• wykształcenie wyższe o kierunku: mechanika i budowa maszyn, mechatronika, automatyka i robotyka, mechanika komputerowa, lub pokrewne,
• doświadczenie w konstrukcji mechanicznej,
• znajomość zagadnień integracji podsystemów mechanicznych,
• umiejętność posługiwania się oprogramowaniem CAD (Inventor, Catia) i MES (Ansys, NASTRAN),
• umiejętność samodzielnej organizacji pracy oraz koordynacji zadań współpracowników,
• znajomość MS Office i OpenOffice,
• dobra znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie,
• pracowitość i ambicja.

CBK oferuje:
• pracę w dynamicznie rozwijającym się Laboratorium Mechatroniki i Robotyki Satelitarnej,
• możliwość rozwiązywania zagadnień związanych z pracą systemów mechanicznych w warunkach kosmicznych,
• samodzielną, odpowiedzialną i pełną wyzwań pracę w dobrej atmosferze,
• stabilne zatrudnienie oraz możliwość rozwoju zawodowego.

Oferta (plik PDF)