BRITE-PL, znamy zwycięzców aukcji WOŚP, w kosmos poleci 4C Future oraz SLD

Share

Makieta pierwszego polskiego satelity naukowego Lem BRITE-PL (Credits: CBK)W dniu 11 lutego br. miała miejsce ostatnia licytacja aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w której Centrum Badań Kosmicznych zaoferowało miejsce na panelu polskiego sztucznego satelity Ziemi "Lem". Zwycięzcy aukcji na udostępnionym panelu  mogą umieścić dowolny, zgodny z przyjętymi normami obyczajowymi i polskim prawem napis.

 

Zlicytowane zostały  trzy pola o zbliżonej do siebie wielkości: jedno pole o wymiarach 40x80 mm i dwa pola o wymiarach 35x80 mm.

Zwycięzcy aukcji mają czas 14 marca br. na przygotowanie projektu graweru, który zostanie umieszczony na jednym z paneli satelity.  Na początku maja, gdy rozpoczęte zostanie składanie elementów satelity, przewidziana jest wizyta zwycięzców aukcji WOŚP w Centrum Badań Kosmicznych , by w pomieszczeniu o podwyższonej czystości  tzw. "clean room" w obecności Jerzego Owsiaka  mogli osobiście zobaczyć napis umieszczony na satelicie.  Wszyscy będą zaopatrzeni w skafandry, buty, czepki i rękawice do pracy w warunkach podwyższonej czystości. Przy okazji rozdane zostaną certyfikaty upamiętniające  udział w aukcji.

Udało nam się dotrzeć do dwójki zwycięzców, których sylwetki przedstawiamy poniżej:

4C Future - firma zajmująca się rozwiązaniami analitycznymi dla firm, w tym szczególnie narzędziami z zakresu kontroli kosztów oraz tzw. foresightem biznesowym. W kręgu zainteresowań firmy leżą wszystkie kwestie związane z szeroko rozumianym rozwojem nauki, technologii, innowacjami. Firma 4C Future jest także przedstawicielem polskiego oddziału międzynarodowego think-tanku The Millennium Project, zajmującego się badaniem zagadnień dotyczących przyszłości, kształtowaniem globalnych zmian w taki sposób, aby zapewnić zrównoważony i stabilny rozwój. Ponadto firma 4C Future  jest w trakcie organizowania Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością (Polish Society for Futures Studies). Podstawowym celem Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością będzie promocja i organizacja inicjatyw związanych z kształtowaniem i odpowiedzialnym planowaniem przyszłości w różnych dziedzinach m.in. rozwojem technologii, gospodarowaniem zasobami oraz rozpowszechnianiem informacji na temat tych inicjatyw, a także zwiększaniem znajomości najnowszych osiągnięć nauki, a przez powyższe podnoszenie poziomu wiedzy.  Na panelu satelity "LEM" w kosmos poleci logo  firmy  4C Future, oraz podobizny jej przedstawicieli. Więcej informacji na temat firmy 4C Future pod adresem: www.4C Future.pl

Liderzy firmy 4C Future (Credits: 4C Future)

Ostatnią licytację z dnia 11 lutego, w imieniu Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz przewodniczącego partii Pana Grzegorza Napieralskiego wygrał Kierownik Biura Medialnego SLD, Pan Łukasz Naczas.

W przypadku tej konkretnej aukcji, decyzję co do treści hasła jakie pojawi się na panelu "LEM'a" partia SLD pozostawia internautom.

Na facebook'owej stronie przewodniczącego partii, Grzegorza Napieralskiego możemy przeczytać:

"OGŁASZAM WYJĄTKOWY KONKURS! Stało się. Lecimy w kosmos! Wiecie, że od lat wspieram WOŚP. Centrum Badań Kosmicznych PAN wystawiło aukcję na rzecz orkiestry Jurka Owsiaka, czyli miejsce na panelu pierwszego polskiego satelity naukowego o dumnej nazwie LEM. Na polu o wymiarach 35x80mm zostanie wygrawerowany napis. Zaproponuj zatem hasło, które pojawi się pod logiem SLD na pierwszym polskim satelicie badawczym. Chodzi o coś wyjątkowego, ponad podziałami politycznymi. Coś, co wyrazi naszą dumę, odwagę i śmiałe spojrzenie w przyszłość. Internauci, wzywam was do podboju kosmosu ciekawym i wyjątkowym hasłem.".

Grzegorz Napieralski (Credits: www.napieralski.com.pl)

Konkurs trwa od dnia 07.03 do 14.03. br. propozycję hasła można zgłosić na Fanpage-u  Grzegorza Napieralskiego na Facebooku, bądź przesyłając na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

źródło: informacje własne, facebook

zdjęcie BRITE - strona główna, źródło: (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę