Mars Society Polska

Marsjański Robot Mobilny Magma

Magma". Robot zaprojektowany i wykonany został na konkurs University Rover Challenge, organizowany corocznie przez Mars Society, na pustyni Utah w USA. W tym roku projekt Magma zajął trzecie miejsce w tym  prestiżowym konkursie. Łazik przeznaczony do zdalnego wykonywania zadań typowych dla prac eksploracyjnych na powierzchni innych planet Układu Słonecznego, w szczególności na Marsie. Posiada niezależne zawieszenie oraz osobny napęd na każde z czterech kół. Głównym wyposażeniem robota jest manipulator umożliwiający pobieranie próbek gruntu oraz wykonywanie drobnych prac inżynierskich i operatorskich.

Czytaj więcej...

Projekt przenośnej stacji badawczej na Marsie

Częściowo z inspiracji MSP powstał architektoniczny projekt bazy marsjańskiej. Założenia opierają się na wykorzystaniu architektury przenośnej. Autorem projektu jest Jan Kozicki. Autor sam przyznaje: "Celem mojej pracy magisterskiej jest zaprojektowanie Etapu II pośredniego pomiędzy małą i ciasną stacją badawczą a dużą bazą planetarną. Zamiast dwóch ciasnych metalowych modułów proponuję konstrukcję mieszkalną w znacznym stopniu powiększającą przestrzeń życiową i umożliwiającą zamieszkiwanie w niej ośmiu osób mieszanej płci.

Czytaj więcej...

Robot Marsjański Skarabeusz

AMPB Skarabeusz (nazwa pełna: Automatyczny Marsjański Pojazd Badawczy Skarabeusz) – Zrobotyzowany łazik marsjański, zaprojektowany na konkurs University Rover Challenge, organizowany przez Mars Society w stanie Utah w USA. Konkurs to symulacja misji marsjańskiej, podczas której Skarabeusz  konkurował z kilkoma innymi konstrukcjami budowanymi przez studentów (głównie z USA). Konkurencje obejmowały zdalne prowadzenie badań naukowych, orientację w terenie, misje ratunkowe i wiele innych. Projekt  realizowany był wspólnie przez SKA i Mars Society Polska.

Czytaj więcej...

Wirtualna Baza Marsjańska

Celem Projektu Wirtualnej Bazy Marsjańskiej (VMB) jest stworzenie internetowej, wieloosobowej, edukacyjnej gry symulacyjnej online. Projekt bazuje na pracy Jana Kozickiego "Portable Architecture (Architektura przenośna) Stacja Badawcza na Marsie, Etap II".
Projekt VMB jest aplikacją internetową tworzoną za pomocą Django. Głównym językiem programowania jest Python. Projekt jest udostępniony na wolnej licencji GNU GPL i rozwijany przez jego społeczność, do której każdy może się przyłączyć.

Czytaj więcej...

Projekt MPV

Projekt MSP był odpowiedzią na konkurs ogłoszony w marcu 2000r. przez The Mars Society z USA, na opracowanie konstrukcji analogowego hermetycznego pojazdu załogowego z ang. Mars Pressurized Vehicle (MPV) dla misji Mars Direct. W listopadzie 2000r. okazało się, że opracowany przez polski zespół projekt został zakwalifikowany do finału. W konkursie wystartowały 22 zespoły z całego świata. Do finału zakwalifikowało się pięć zespołów, które miały szansę uzyskać fundusze na realizację. Polski projekt MPV opracowywany był przez sympatyków Mars Society  przy współpracy Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Warszawskiej,  oraz Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Algorytm RODM

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę