Koło Naukowe Psychologii Lotniczej i Kosmicznej

Share

Koło Naukowe Psychologii Lotniczej i Kosmicznej na Wyższej Szkole Psychologii Społecznej (SWPS) w Warszawie, formalnie istnieje od lutego 2012 roku, jego powstanie poprzedzały rozmowy z Mars Society Polska w roku 2011. Opiekunem naukowym jest dr Hanna Bednarek, psycholog lotniczy, współpracująca z Wojskowym Instytutem Medycyny Lotniczej w Warszawie. Pomysłodawcą oraz twórcą Koła jest autor tego opisu, Jakub Falaciński.

Koło skupia się na szeroko pojętej psychologii lotniczej oraz kosmicznej, czyli wpływem warunków przestrzeni kosmicznej na dobrostan psychiczny astronautów. Głównym zadaniem jest stworzenie zespołu badawczego złożonego ze studentów oraz wykładowców, będącego kontynuatorem polskich badań z zakresu psychologii kosmicznej.

Pierwsze pilotażowe badanie zostało wykonane w roku 2011 podczas University Rover Challenge 2011 na trzech polskich zespołach. Miało na celu lepsze poznanie warunków środowiskowych oraz czynników psychologicznych w trakcie trwania konkursu. Powyższy pilotaż miał na celu stworzenie "bazy wiedzy" do kolejnych badań na URC 2012.

 

Logo Koła Naukowego Psychologii Lotniczej i Kosmicznej na SWPS (Credits: Jakub Falaciński, wykonanie firma Varied)

W chwili obecnej koło skupia się na rekrutacji członków do prowadzenia badania, oraz na pozyskaniu partnerów do współpracy badawczej.

Koło współpracuje z Mars Society Polska oraz portalami KosmicznaPolska.pl i Kosmonauta.net.

Członkowie zespołu Koła Naukowego Psychologii Lotniczej i Kosmicznej są otwarci na nowe pomysły badawcze który podchodzą do zagadnienia funkcjonowania psychiki w przestrzenie kosmicznej interdyscyplinarnie.

Profil Facebook Koła

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę