Astronauta NASA, George Zamka z wizytą w Polsce

Share

George Zamka (Credits:NASA)W dniach 14-18 marca 2011 roku pułkownik George Zamka, amerykański astronauta polskiego pochodzenia, odwiedzi Polskę na zaproszenie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW).

Astronauta odbierze Order Zasługi RP nadany mu przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz spotka się z dziećmi i młodzieżą.

Pułkownik George Zamka dotychczas dwukrotnie odwiedził Polskę na zaproszenie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Odbył kilkadziesiąt spotkań w całym kraju, w których udział wzięło ponad 5 000 osób, przede wszystkim młodzież ze wsi i małych miejscowości. Podczas pierwszej wizyty w 2008 roku odwiedził m.in. Beskidzki Klub Astronomiczny „Polaris” w Sopotni Wielkiej, a także spotkał się z uczestnikami programów lokalnych PAFW. W drugiej wizycie, która miała miejsce w maju 2010 roku, towarzyszyła mu załoga promu kosmicznego „Endeavour”.

Za osobiste zaangażowanie w działania edukacyjne polskiej młodzieży oraz promowanie Polski w świecie Prezydent RP Bronisław Komorowski nada pułkownikowi Zamce Order Zasługi RP. Zamka odbierze order najprawdopodobniej w czwartek, 17 marca.

 

Podczas obecnej wizyty w Polsce George Zamka spotka się z młodymi ludźmi, aby opowiedzieć im o swoich doświadczeniach, zainspirować do podejmowania wyzwań, stawiania sobie ambitnych celów i wytrwałego dążenia do ich realizacji. Astronauta odwiedzi dwie miejscowości – Babice (w woj. małopolskim) oraz Zielonkę (w woj. mazowieckim), w których samorząd aktywnie uczestniczy w realizacji programów PAFW. Astronauta spotka się także z uczniami zrzeszonymi w Klubach Młodego Odkrywcy – stworzonych w ramach programu PAFW „Równać Szanse” - i działających w kilkudziesięciu szkołach w całej Polsce. Obecnie ich działalność koordynuje Centrum Nauki Kopernik.

Kalendarz wizyty:
14.03 – spotkanie w szkole w Babicach (woj. małopolskie, ok. 60 km od Krakowa)
16.03 – spotkanie w szkole w Zielonce (woj. mazowieckie, ok. 10 km od Warszawy)
18.03 – spotkanie z Klubami Młodego Odkrywcy w Centrum Nauki Kopernik (Warszawa)

informacji udziela: Olga Lasota, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (22) 828-87-27, kom. +48 510 187 937

źródło: www.pafw.pl

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę