Konkurs „Astronomia z pokładów satelitów – Projekt BRITE”

Share

Satelita Lem w swoim ostatecznym kształcie (Credits: CBK PAN)Muzeum Okręgowe w Sieradzu we współpracy z Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie i Kuratorium Oświaty w Łodzi. Konkurs POLSKA W EUROPEJSKIEJ AGENCJI KOSMICZNEJ - Konkurs wiedzy kosmicznej dla młodzieży szkolnej „Astronomia z pokładów satelitów – Projekt BRITE”. Konkurs skierowany jest do do uczniów 6. klasy szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponad gimnazjalnych (liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych). Konkurs przeprowadzany jest w dwóch niezależnych od siebie kategoriach pisemnej i plastycznej. Prace pisemne oceniane będą z podziałem na dwie grupy wiekowe:

  • junior - dla młodzieży VI klasy szkoły podstawowej oraz I, II i III klasy 
  • student - dla młodzieży szkół ponad gimnazjalnych

Konkurs plastyczny adresowany jest do młodzieży z obu grup wiekowych.

Celem Konkursu jest: Rozbudzenie zainteresowania wśród młodzieży szeroko rozumianą dziedziną badań kosmicznych i astronomicznych. Upowszechnianie wiedzy o Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i o korzyściach, jakie Polska może czerpać z przynależności do tej Agencji. Upowszechnienie wiedzy o badaniach satelitarnych, ze szczególnym uwzględnieniem prac prowadzonych w tej dziedzinie w Polsce. Umożliwienie sprawdzenia własnej wiedzy o satelitach, a przede wszystkim o polskich satelitach. Umożliwienie sprawdzenia wiedzy o astronomii, w tym o gwiazdach zmiennych. Popularyzacja technologii kosmicznych poprzez zabawę. Zachęcanie młodzieży do zdobywania wiedzy w sposób aktywny. Popularyzacja Internetu jako nośnika informacji. Rozwijanie własnej wyobraźni i pomysłów.

Konkurs trwa od 20 maja do 10 września 2014 r. Odpowiedzi pisemne oraz prace plastyczne dostarczone do Muzeum po 10 września 2014 r. nie będą brane pod uwagę.

Szczegółowe wytyczne i pełny regulamin konkursu dostępne są pod LINKIEM

Comments 

#1 profile 2018-10-30 16:28
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Quote

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę