Konkurs "Scientist for a Day" - zgłoszenia do 3 grudnia

Share

Sonda Cassini w pobliżu Saturna (Credits: ESA)"Scientist for a day" to doroczny konkurs organizowany przez JPL NASA. Obecna edycja poświęcona jest propagowaniu wiedzy o misji Cassini oraz jej celach. Zaproszenie skierowane jest do uczniów wszystkich typów szkół na całym świecie, także w Polsce.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów w wielu od 10 do 18 lat włącznie. Jego celem jest napisanie krótkiego eseju zawierającego nie więcej niż 500 słów na temat jednego z trzech głównych obiektów, które sfotografowała sonda Cassini. Tymi obiektami są

- Pan

- Pierścień F Saturna

- Saturn

Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz książki, ponad to ich prace będą mogły zostać umieszczone na stronach JPL NASA. Szkoły będą miały także możliwość wysłania pytań dotyczących misji Cassini do międzynarodowej grupy ekspertów nadzorującej projekt.

Konkurs rozpoczął się 19 września i trwa do 3 grudnia 2012 roku. Prace należy przesyłać na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Rozstrzygnięcie konkursu oraz wyłonienie zwycięzców nastąpi w pierwszej połowie stycznia 2013 roku.

źródło: CBK PAN

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę