"Twój eksperyment w kosmosie" - konkurs YouTube

Share

Kadr ze zwiastuna promującego konkurs (Credits: Youtube.com)Czy rośliny mogą przetrwać z dala od Ziemi? Czy związki białka mogą ujawnić w kosmosie tajemnicę życia? Nauka w stanie mikrograwitacji może pomóc odnaleźć odpowiedzi na takie pytania. Wymyśl eksperyment naukowy możliwy do przeprowadzenia w kosmosie i prześlij do YouTube film z jego objaśnieniem. Jeśli Twój pomysł wygra, zostanie on zrealizowany na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i będzie transmitowany na żywo w YouTube na cały świat.

Takimi słowami serwis Youtube chce zachęcić swoich użytkowników z całego świata do wzięcia udziału w tym niecodziennym konkursie. Rzadko przecież kiedy zdarza się nam okazja na zrealizowanie własnego pomysłu na eksperyment na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Konkurs organizowany jest we współpracy z amerykańską Narodową Agencją Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) Europejską Agencją Kosmiczną (ESA), Japońską Agencją Kosmiczną (JAXA), oraz Space Adventures, firmą założoną w 1998 roku, która jako jedyna dostarcza obecnie możliwość odbycia lotu kosmicznego osobom prywatnym nie będącym zawodowymi astronautami. Jej klienci spędzili łącznie ponad dwa miesiące na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Poniżej przedstawiamy zwiastun promujący akcję:


Zwiastun promujący akcję (Credits: Youtube.com)

 Więcej informacji pod adresem: http://www.youtube.com/user/spacelab

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę