Niebo nad nami w kwietniu 2014

Share

(Crediits: Niebo nad nami)Dnia 15. kwietnia wcześnie rano zobaczymy Księżyc po pełni w bardzo bliskiej koniunkcji z Saturnem. Kwiecień to miesiąc, w którym dojdzie do dwóch zjawisk zaćmieniowych, zaćmienia Księżyca 15. kwietnia o godzinie 09:46 oraz obrączkowego zaćmienia Słońca 29. kwietnia o godzinie 6:00. O tym gdzie obydwa zjawiska będą widoczne dowiecie się Państwo z nowego odcinka z cyklu "Niebo nad nami"

W kwietniowym odcinku także o tym gdzie i kiedy można obserwować maksimum roju meteorowego Lirydów? Jak i gdzie obserwować przeloty Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? Ponadto spora garść informacji na temat widoczności i obserwacji planet.

Seria "Niebo nad nami" powstała z inicjatywy Mateusza  Borkowicza,  astronoma amatora i studenta astronomii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Cel jaki przyświeca twórcy to popularzyzacja astronomii. Jest to cykl filmów, co miesiąc ukazujących zjawiska, które zobaczymy nad naszymi głowami.


"Niebo na nami - kwiecień 2014" (Credits: Youtube/Mateusz Borkowicz)

Filmy są kontynuacją dawnej autorskiej audycji "AstroFM", w której Mateusz wraz z kolegą Piotrem Strzelewiczem (również miłośnikiem  i studentem astronomii) opowiadał o zjawiskach astronomicznych, które mogliśmy obserwować na niebie. Wszystko było okraszone muzyką kojarzącą się z kosmosem.

Wszystkie audycje jakie ukazały się do tego czasu można odsłuchać pod adresem: http://soundcloud.com/mateusz-borkowicz/

źródło: Mateusz Borkowicz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę