Niebo nad nami - sierpień 2013

Share

Perseidy, maksimum z 2004 roku (Credits: apod.nasa.gov)Zapraszamy  do obejrzenia najnowszej części cyklu "Niebo nad nami". Z sierpniowego odcinka dowiecie się Pastwo jakie ciekawe obiekty możemy dostrzec już przez prostą lornetkę, jakie planety świecą na wieczornym oraz porannym niebie. Sierpień to okres w którym niebo przecinają Perseidy, meteory jednegoz najbardziej efektowntych i licznych pod względem częstotliwości występowania zjazwisk rojów. Odcinek w prosty sposób przybliża jak i kiedy najlepiej obserwować Perseidy. 

Film powstał z inicjatywy Mateusza  Borkowicza,  astronoma amatora i studenta astronomii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Cel jaki przyświeca twórcy to popularzyzacja astronomii. W założeniu będzie to cykl filmów, co miesiąc ukazujących zjawiska, które zobaczymy nad naszymi głowami.


"Niebo na nami - sierpień 2013" (Credits: Youtube/Mateusz Borkowicz)

Filmy są kontynuacją dawnej autorskiej audycji "AstroFM", w której Mateusz wraz z kolegą Piotrem Strzelewiczem (również miłośnikiem  i studentem astronomii) opowiadał o zjawiskach astronomicznych, które mogliśmy obserwować na niebie. Wszystko było okraszone muzyką kojarzącą się z kosmosem.

Wszystkie audycje jakie ukazały się do tego czasu można odsłuchać pod adresem: http://soundcloud.com/mateusz-borkowicz/

źródło: Mateusz Borkowicz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę