Piąte miejsce drużyny Scorpio2 na URC2012

Share

Drużyna łazika Scorpio2 w pełnym składzie (Credits: Scorpip2)Drużyna łazika Scorpio2 z Politechniki Wrocławskiej zajęła 5-te miejsce, na 10 drużyn zgłoszonych do konkursu URC 2012 . Zespół z Polski był ponownie jedynym reprezentantem Europy, obok zespołów z uczelni amerykańskich i kanadyjskich. 

Na stronie projektu możemy przeczytać:

''Tegoroczne zawody dobiegły końca. W czasie zawodów prześladowały drobne usterki

które nie pozwoliły nam w pełni wykorzystać potencjału naszego pojazdu. Ostatecznie udało nam się zająć 5 miejsce. Stawka była wyrównana a różnice w końcowej klasyfikacji pomiędzy zespołami były bardzo niewielkie. 

 

Do czwartego miejsca zabrakło nam jedynie 1 punktu a do pierwszego mniej niż w zeszłym roku do podium. Nie poddajemy się i mamy już pełne głowy nowych pomysłów.

Pod względem konstrukcji pojazdów tegoroczne zawody były bardzo ciekawe. Każdy pojazd wyróżniał się czymś szczególnym i prezentował ciekawe rozwiązania techniczne. Z ciekawością obserwowaliśmy pojazdy w akcji a konstrukcja naszego pojazdu wzbudzała szczególne zainteresowanie na oficjalnym zakończeniu zawodów. Podczas rozmów z konstruktorami zwycięskiego łazika (York, Kanada) wypłynęło, że przy konstrukcji swojego pojazdu czerpali inspiracje z konstrukcji Scorpio I. Cieszymy się z tego i mamy nadzieję że polska myśl techniczna ciągle będzie inspiracją dla ludzi z całego świata''.

źródło: Mars Society Polska, Strona projektu Scorpio2

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę