Spotkanie Zespołu Koordynacyjnego ds. Planu Implementacji Programu Copernicus w Polsce

Share

Logo programu Copernicus (Credits: Komisja Europejska)

17 czerwca w siedzibie MNiSW odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu Koordynacyjnego ds. Planu Implementacji Programu Copernicus w Polsce.

Zespół ds. Programu Copernicus został powołany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W jego skład wchodzą przedstawiciele instytucji publicznych, które zainteresowane są udziałem we wdrażaniu Programu w Polsce.  

Pierwsze spotkanie poświęcone było przedstawieniu i dyskusji na temat wstępnej propozycji "Planu implementacji programu Copernicus w Polsce".

Podstawowym celem dokumentu będzie określenie konkretnych zadań administracji państwowej, które będą służyły zapewnieniu efektywnego uczestnictwa polskich podmiotów w rozwoju Programu oraz usprawnieniu faktycznego wykorzystania informacji wytwarzanych w ramach tego programu przez polskich użytkowników.

Rozwinięta wersja dokumentu "Planu implementacji programu Copernicus w Polsce" powstać w październiku tego roku. 

Na forum Zespołu ds. Programu Copernicus dyskutowane będą także zagadnienia dotyczące programów opcjonalnych Europejskiej Agencji Kosmicznej z zakresu obserwacji satelitarnej, w których Polska uczestniczy - EOEP, Metop-SG i GSC-3. 

Przedstawiciel Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego uczestniczył w spotkaniu w charakterze gościa.

źródło: Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę