Spotkanie informacyjne w sprawie Space Situational Awareness

Share

 

Logo PARP (Credits: parp.gov.pl)Polska Agencja Rozwoju Przedsiebiorczości i Ministerstwo Gospodarki zapraszają na spotkanie z ekspertami Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) poświęcone programowi Space Situational Awareness (SSA). Warsztat odbędzie się 1 marca br. w Ministerstwie Gospodarki (Warszawa, Pl. Trzech Krzyży 3/5), sala ABC.

Space Situational Awareness to program, którego zadaniem jest ostrzeganie przed i zapobieganie zagrożeniom dla wokółziemskiej infrastruktury satelitarnej związanym z oddziaływaniem na nią środowiska kosmicznego i tzw. śmieci kosmicznych. Realizacja programu SSA rozpoczęła się w 2008 roku. Obecnie rozpoczyna się druga faza programu, obejmująca lata 2013-2016.

Program SSA jest jednym z programów opcjonalnych ESA i składa się z trzech elementów:

Space Weather (SWE – obejmuje systemy badające wpływ pogody kosmicznej na infrastrukturę satelitarną i naziemną);

Near-Earth Objects (NEO – monitorowanie zagrożeń np. spowodowanych przez asteroidy i meteoryty);

Space Surveillance and Tracking (SST – obejmuje monitorowanie obiektów w przestrzeni kosmicznej przy pomocy technologii radarowych oraz optycznych).

Szczegółowe informacje o programie SSA są dostępne pod adresem http://www.esa.int/Our_Activities/Operations/Space_Situational_Awareness2

 

Ramowy Program spotkania:

11:15 Prezentacja programu Space Situational Awareness Period 2 dla przemysłu i instytucji

• Elementy programu

• Szanse dla Polski

12:45 Dyskusja

13:15 Przerwa

14:15 - 17:00 Bilateralne spotkania z ekspertami ESA

Spotkanie bilateralne może trwać max. 15 min.

Warunkiem uczestnictwa w przedmiotowym wydarzeniu jest rejestracja do 27 lutego br., do godz. 15.00, zgodnie z formularzem (link)

PARP zastrzega możliwość wcześniejszego zamknięcia rejestracji w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń.

 

źródło: PARP

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę