Wyniki konkursu - ESNC Galileo Masters 2014

Zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu Galileo Masters (Credits: Kosmonauta.net, License: CC-BY-SA-3.0)Uroczystą, międzynarodową galą w Niemczech zakończyła się 23 października tegoroczna edycja konkursu European Satellite Navigation Competition „Galileo Masters” na najciekawsze zastosowanie nawigacji satelitarnej. Ogłoszeni zostali zwycięzcy edycji regionalnych i laureaci nagród specjalnych, wśród których znalazł się też pomysł z Polski!

Czytaj więcej...

Zgłoszenia propozycji w konkursie Galileo Masters do 7 lipca

Logo European Satellite Navigation Competition 2014Główny organizator międzynarodowego konkursu wykorzystania nawigacji satelitarnej Galileo Masters wydłużył okres składania wniosków o tydzień. Uczestnicy mają więc dodatkowy tydzień na zakończenie pracy z już złożonymi, ale niedokończonymi wnioskami aplikacyjnymi. Wnioski można więc dodawać i edytować do godziny 23:59:59 w dniu 7 lipca.

Czytaj więcej...

Ostatnia szansa na zgłoszenie propozycji w konkursie Galileo Masters

Logo European Satellite Navigation Competition 2014Jeszcze tylko dziś i jutro można składać propozycje pomysłów do konkursu Galileo Masters, którego celem jest promocja innowacyjnego wykorzystania technologii nawigacyjnych. Najlepsi pomysłodawcy mają szansę na uzyskanie ciekawych nagród, ofert stażu oraz wsparcia w komercjalizacji swoich idei!

Czytaj więcej...

Ruszył konkurs Copernicus Masters

Logo Copernicus Masters (Credits: ESA)Od 15 kwietnia do 13 lipca 2014 r. można zgłaszać swoje pomysły na wykorzystanie danych satelitarnych.  Ruszył konkurs Copernicus Masters, w którym nagrodzone zostaną najlepsze pomysły na usługi biznesowe i aplikacje oparte o dane z obserwacji Ziemi. Do tegorocznej, IV edycji zawodów po raz pierwszy zapraszani są uczestnicy z całego świata. 

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o rozpoczęciu drugiego konkursu Task Force Pl - ESA

(Credits: esa.int)Na portalu Europejskiej Agencji Kosmicznej EMITS pojawiło się ogłoszenie o rozpoczęciu drugiego konkursu Task Force Pl - ESA

Polska będąc jednym z członków Europejskiej Agencji Kosmicznej jest zobowiązana do płacenia składki członkowskiej. Dla Polski składka została określona na 30 mln euro rocznie. Składka podzielona jest na dwa główne elementy: składkę podstawową (program podstawowy) uzależnioną od wysokości PKB i składkę opcjonalną, z której finansowane są programy opcjonalne, której wartość zależy od decyzji danego kraju.

Czytaj więcej...

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę