Inauguracja działań firmy Blue Dot Solutions

Share

Logo firmy Blue Dot Solutions (Credits: BDS)Na przełomie roku, przy wsparciu funduszu kapitałowego Black Pearls VC, powołana została w Gdańsku nowa firma sektora kosmicznego, którą tworzy doświadczony zespół, znany z działań wokół portalu i firmy Kosmonauta.net.

 

Blue Dot Solutions bazuje na kapitale wiedzy i doświadczenia zgromadzonego przez zespół zaangażowany wcześniej w działania wokół projektów z branży sektora kosmicznego oraz portalu informacyjnego Kosmonauta.net. Celem powołanej spółki jest przede wszystkim doprowadzanie do komercyjnej postaci projektów aplikacji zintegrowanych wykorzystujących dane satelitarne.

Nieustannie nawiązywane relacje w kraju i za granicą oraz rozeznanie w obszarze rynku technologii satelitarnych pozwoliło rozpocząć działalność związaną z szeroko zakrojonym doradztwem oraz usługami B2B. Przede wszystkim dotyczące projektów Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) oraz programu Horyzont 2020 (tematyka IT, space i security).

W biznesowej weryfikacji projektów firmy pomaga doświadczony zespół z największego w północnej Polsce funduszu Black Pearls VC. Ta współpraca zaowocowała już wspólnie zorganizowaną polską edycją konkursu Galileo Masters z bardzo dobrymi wynikami. Liczba zgłoszonych do konkursu wniosków ulokowała Polskę na 4. miejscu spośród 26 edycji na świecie.

Z tego względu kolejna edycja konkursu, do współorganizacji której firma serdecznie zaprasza, ruszy w kwietniu 2015 roku (www.galileo-masters.pl). Wspólnie z zespołem z Black Pearls VC prowadzone są także prace w projekcie POSITION, realizowanym w ramach programu Horyzont 2020. Celem tego działania będzie wsparcie nowych polskich rozwiązań wykorzystujących nawigację satelitarną.

Zespół z Blue Dot Solutions zaangażowany jest we współpracę z Europejską Agencją Kosmiczną poprzez obsługę polskojęzycznej strony tej agencji. Na zlecenie ESA oraz Europejskiego Banku Inwestycyjnego realizowane są także badania nad wdrożeniem technologii satelitarnych w zarządzanie gospodarką wodną w Jordanii.

Zespół Blue Dot Solutions (Credits: BDS)

W ramach nowej firmy kontynuowany będzie rozwój portalu Kosmonauta.net, który już teraz stanowi największe medium informacyjne o tematyce technologii kosmicznych w polskim Internecie. Prowadzone będą także wewnętrzne projekty badawczo-rozwojowe, w tym działania związane z realizacją balonowych. 

źródło: Kosmonauta.net

Comments 

#2 profile 2018-11-02 16:23
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Quote
#1 profile 2018-10-31 07:38
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Quote

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę