Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich „Konik”

Share

Logo targów Konik (Credits: Rada Kół Naukowych Politechniki Warszawskiej)W dniach 12- 13 października w godzinach 10 -16 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbędą się Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich „Konik”. Uroczyste rozpoczęcie Targów KONIK 2011 odbędzie się 12 października o godzinie 11.00 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich „Konik” to jedno z najważniejszych przedsięwzięć promujących naukową działalność wśród studentów Politechniki Warszawskiej. Celem Targów jest umożliwienie Kołom Naukowym, Organizacjom Studenckim oraz Mediom Politechniki zaprezentowania swojego profilu działalności, osiągnięć oraz realizowanych projektów. Impreza odbędzie się 12- 13 października w godzinach 10 -16.

Targi Konik to doskonała okazja, aby zachęcić studentów do wstąpienia w szeregi prezentowanych jednostek. Każdy student wie, że studia to nie wszystko, dlatego warto zwrócić uwagę na to co mają do zaproponowania organizacje i koła studenckie. Impreza jest znakomitym momentem na prezentację osiągnięć studentów mieszkańcom Warszawy. Dwa dni trwania imprezy to okazja dla Warszawiaków do zajrzenia w mury Gmachu Głównego PW. Około 60 organizacji pragnie zaprosić również młodszych kolegów ze szkół średnich. Wizyta uczniów w najlepszej uczelni technicznej w Polsce, może pomóc w wyborze przyszłej drogi zawodowej.

Widzowie VIII edycji Targów Konik mogą liczyć na moc atrakcji. Studenci pokażą czym zajmują się poza wykładami. Zaprezentowane zostaną projekty zdobywające pierwsze miejsca w międzynarodowych konkursach konstruktorskich, roboty przemysłowe i mobilne, ciekawe doświadczenia, wyniki badań i nowatorskie rozwiązania. Będzie można zobaczyć najbardziej ekologiczne pojazdy w Polsce czy najlepsze modele samolotów i innych statków powietrznych. Równolegle odbywać się będą liczne konkursy z nagrodami. Podczas trwania pikniku dodatkową atrakcją będą występy artystyczne studentów.

Targi są cykliczną imprezą organizowaną przez Radę Kół Naukowych PW oraz Samorząd Studentów PW i mają charakter niekomercyjny. Inicjatywa została objęta honorowym patronatem:

  • Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej
  • Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego
  • Mazowieckiego Kuratora Oświaty
  • Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

Partnerami medialnymi wystawy są:

  • Młody Technik
  • Perspektywy
  • Polska Agencja Prasowa
  • Radio Kampus

Wśród wystawców nie zabraknie Studenckiego Koła Astronautycznego. Stoisko koła zlokalizowane zostanie na przeciwko schodów Dużej Auli, po lewej stronie od korytarza wiodącego do biblioteki, przy arkadach. Na mapce stoisko będzie miało numer 17. Studenckie Koło Astronautyczne zaprasza serdecznie wszystkich, którzy jeszcze nie mieli szansy zapoznać się bliżej z projektami koła.


Więcej: http://rkn.sspw.pl

http://www.facebook.com/KonikPW

źródło: SKA

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę